jaanna
12.03.18,12:51
Dobrý deň, prosím o pomoc pri vyplňovaní dodatočného daňového priznania. Zamestnanec si v ročnom zúčtovaní neuplatnil bonus na dieťa. Mal uplatnenú odpočítateľnú položku na manželku a bola mu v ročnom zúčtovaní vrátená daň.Teraz som mu urobila dodatočné daňové priznanie s tým, že ako doklad som pripojila ročné zúčtovanie. Všetky údaje sú uvedené ako v ročnom zúčtovaní a teda preplatok na dani je uvedený v riadku 66 a následne mínusom v riadku 69 a nárok takže preplatok na dani nevznikne iba v riadku 72 nárok na daňový bonus. Na daňovom úrade mu povedali, že ako doklad má mať potvrdenie o zdaniteľnej mzde a v riadku 66, že má byť nula, nakoľko daň už nežiada vrátiť. Skúste mi to pozrieť, popripade vám môžem zaslať údaje z ročného zúčtovania. Lenže keď zadám do priznania odvedené zálohy riadok 66 je súčtový riadok a musí byť vyplnený

A potom v oddieli VII. riadok 69 sa rovná -368,17 a riadok 72 sa rovná 256,92.

Suma 256,92 je aj v riadku 57,60 a 61. Prosím pozri mi to či je to správne. Ďakujem
veronikasad
12.03.18,12:29
Prilož RZD so zamazanými osobnými údajmi a napíš jednotlivé riadky a sumy DP
veronikasad
12.03.18,13:03
Ak už bola daň vrátená zamestnávatelom, na riadku 64 a 66 uvádzaš nula.

DB - vyplníš oddiel IV, ak bol nárok za celý rok :
r. 57, 60 a 61 = 256,92€
r. 66 = 0

odd. XI - zaškrtneš žiadam o vyplatenie DB, ak na účet - doplniť IBAN + dátum a podpis.
jaanna
12.03.18,13:37
to znamená že v riadku 64 neuvediem zrazené zálohy?
jaanna
12.03.18,13:45
pretože keď ich uvediem vyhadzuje v riadku 66 chybu a podľa pokynov by mali byť ´údaje v uvedené správne, podľa mňa je správne uviesť, že mal nárok na vrátenie dane a v oddieli VII. uviesť, že nie je rozdiel v dani, to znamená, že nárok na vrátenie dane je 0.
dobronika
25.09.18,17:50
ahoj, prosím Ťa ako si dokončila to dodatočné priznanie? Ja mám tiež ten problém s vyplnením(potrebujem douplatniť bonus), ale stále mi tam hádže oranžové chybné riadky. Ak by sa Ti dalo, odfotila by si mi to hotové priznanie bez os. údajov. Ozaj a prečo tam máš zníženie základu dane 7606,66 - nie to súčet tých dvoch riadkov? Vopred Ti veľmi pekne Ďakujem.