monika-s
07.08.06,16:18
Dobrý deň, nikdy som nebola génius z toho nešťastného RZP a neviem sa ani vymotať z príspevkov. Preto by som prosila o radu:

Zamestnanec ma požiadal o RZP (mal 2 zamestnávateľov). Spracovala som teda tlačivo "S", ktoré sa odovzdalo na ZP.
Z RZP vyšiel nedoplatok vo výške cca 132,- Sk za zamestnanca a 211,- Sk za predchádzajúceho zamestnávateľa.
Čo teraz? Ktoré tlačivo som mala použiť na nahlásenie nedoplatku predchádzajúcemu zamestnávateľovi?

Kto uhradí tento nedoplatok - ja alebo predchádzajúci zamestnávateľ?

Prosíííím:eek:
katkaj
07.08.06,14:35
Dobrý deň, nikdy som nebola génius z toho nešťastného RZP a neviem sa ani vymotať z príspevkov. Preto by som prosila o radu:

Zamestnanec ma požiadal o RZP (mal 2 zamestnávateľov). Spracovala som teda tlačivo "S", ktoré sa odovzdalo na ZP.
Z RZP vyšiel nedoplatok vo výške cca 132,- Sk za zamestnanca a 211,- Sk za predchádzajúceho zamestnávateľa.
Čo teraz? Ktoré tlačivo som mala použiť na nahlásenie nedoplatku predchádzajúcemu zamestnávateľovi?

Kto uhradí tento nedoplatok - ja alebo predchádzajúci zamestnávateľ?

Prosíííím:eek:

Na nahlásenie nedoplatku zamestnávateľovi si mala použiť tlačivo Oznámenie o nedoplatku/preplatku zamestnávateľa za rok....

Nedoplatok uhradí zamestnávateľ ktorému vznikol nedoplatok. V tomto prípade píšeš že nedoplatok je u predchádzajúceho zamestnávateľa tak ten si ho vysporiada k príslušnej poisťovni;)
mmia
09.08.06,09:49
prosim Vas do odielu II. uvediem udaje o nas ( sucasny zamestnavatel, ktory vykonal RZ ) alebo zamestnavatela, ktoremu oznamujem jeho nedoplatok?????
alušik
10.08.06,04:44
Do oddielu II uvedieš údaje o zamestnávateľovi, ktorému je oznamovaný výsledný nedoplatok/preplatok ročného zúčtovania.;) Čiže nie údaje zamestnávateľa, ktorý ročné zúčtovanie vykonal.
matafe
10.08.06,05:17
Do oddielu II uvedieš údaje o zamestnávateľovi, ktorému je oznamovaný výsledný nedoplatok/preplatok ročného zúčtovania.;) Čiže nie údaje zamestnávateľa, ktorý ročné zúčtovanie vykonal.

... presne tak, a už len dodám, že do IV. oddielu s názvom Ročné zúčtovanie vykonal, sa krížikom označí možnosť Iný zamestnávateľ a vyplnia sa údaje o zamestnávateľovi, ktorý RZP vykonal.