aknaj
07.08.06,17:22
Prosim o radu. Fi ma zmluvu o prenájme IM, ktoré ma vo svojom vlastnictve. Jedna sa o IM, ktory je uz ciastocne odpisany. V zmluve je dohodnuta doba splacania, po ktorej fi preda IM za 1 Sk. Fi v predchadzajucom obdobi prerusila odpisovanie a mesacne fakturovala dohodnutu ciastku. Konci sa zmluvny najom a firma ma zostatkovú hodnotu IM. Ako mala postupovať pri uzavreti zmluvy. Môžte poradiť, co mam robit teraz?
Zoltán Kovács
07.08.06,15:27
Prosim o radu. Fi ma zmluvu o prenájme IM, ktoré ma vo svojom vlastnictve. Jedna sa o IM, ktory je uz ciastocne odpisany. V zmluve je dohodnuta doba splacania, po ktorej fi preda IM za 1 Sk. Fi v predchadzajucom obdobi prerusila odpisovanie a mesacne fakturovala dohodnutu ciastku. Konci sa zmluvny najom a firma ma zostatkovú hodnotu IM. Ako mala postupovať pri uzavreti zmluvy. Môžte poradiť, co mam robit teraz?

Čo máme rozumieť pod dohodnutou dobou splácania? Je to nájom na dobu určitú, neurčitú? S predkupným právom alebo nie?
Johanka
07.08.06,15:37
Tvoja otázka je pokračovanie tohoto http://www.porada.sk/t27776-odpisy.html ?
Otázka je položená dosť nejasne a hlavne - teraz už ťažko vyriešime ako mala firma postupovať pri uzatvorení zmluvy. Pravdepodobne ide o prenájom na dobu určitú... dopíš podrobnosti ;) .
aknaj
09.08.06,06:34
Najom je na dobu urcitu s predkupnym pravom. Viem, ze sa to malo riesit pri uzatvoreni zmluvy, ale je moznost aj to opravit.