Majkazlatá
13.03.18,08:32
Chcela by som sa opýtať, či sa sobášny list zakladá do osobného spisu zamestnanca. V novembri 2017 som sa vydala a zmenila som priezvisko. Túto zmenu som nahlásila na personálne oddelenie, pričom som sa aj hned opýtala, či je potrebné doložiť sobášny list. Pani personalistka mi odpovedala, že NIE, že bude potrebné nahlásiť len číslo môjho nového občianskeho preukazu, čo som aj urobila. Teraz v marci 2018 mi píše nová personalistka, že prosí o predloženie môjho sobášneho listu do osobného spisu zamestnanca, nakoľko im tam chýba. Tak neviem, komu mám veriť starej personalistke alebo novej personalistke. ktorá z nich má pravdu???
Tweety
13.03.18,07:33
Nie je potrebné, aby bol v personalisttike SL. Stačí, ak vo Vyhlásení uvedieš zmenu a dátum zmeny.
Majkazlatá
13.03.18,07:59
Ďakujem, tak som aj urobila. hneď sa mi to zdalo divné, že teraz po 4 mesiacoch ho treba založiť do spisu. Teraz mi odpísala tá nová personalistka, že postupuje podľa pokynov nadriadenej a od nej má túto informáciu dva krát potvrdenú - t.j. že mám predložiť SL. Tak toto už nechápem.
Majkazlatá
13.03.18,08:45
od novembra 2017 ma vraj neprehlásili v sociálnej poisťovni. tak to je celý problém......oni si neplnia povinnosti a mňa teraz naháňajú.
Tweety
13.03.18,08:51
A oznámila si zmenu?