fefe5555
13.03.18,11:48
Bezmála pred rokom som sa dohodol s firmou Podo Sk, s.r.o.,
Považská Bystrica na vyhotovení skrine na mieru. Firme som preposlal návrh a odpísali mi, že to bude to isté. Medzitým si boli zamerať rozmery a tešili sme sa na novú vstavanú skriňu na mieru. Onedlho nám zaslali zálohovú faktúru, ktorú sme ihneď zaplatili. Nemali sme pochybnosti o výrobku, kedže firma má v podpise : Výroba vstavaného nábytku, nábytku na mieru a kuchýň. Doteraz sme nemali žiadny problém s nákupmi cez dopytovač alebo bazoš.
Aké bolo naše prekvapenie, keď po obdržaní dosiek rozmery vôbec nesedeli s návrhom. Dokonca dodnes nám chýba navŕtaný otvor na uchytenie dvierok. Ktovie čo všetko by sme ešte zistili, ak by sme skriňu začali stavať. Kedže sme žiadali firmu, aby nám všetko vysvetlila a peniaze vrátila a nenašli sme riešenie, odvolal som sa na slovenskú obchodnú inšpekciu. Firma Podo Sk súhlasila a sama pisomne potvrdila, že: bude sa to riešiť touto cestou.
Soi som poslal žiadosť o prešetrenie nákupu vstavanej rohovej skrine a čakal na rozhodnutie. Kedže rozhodnutie po štyroch mesiacoch neprišlo, informoval som sa, prečo to tak dlho trvá a či mi nevedia oznámiť priebežné stanovisko. Aké bolo moje prekavapenie, keď som dostal rozhodnutie, kde bolo uvedené, že subjekt si zásielku neprevzal : konanie podnikateľského subjektu Podo Sk, s.r.o., so sídlom SNP 1413/149-6, Považská Bystrica bolo posúdené ako marenie úradného výkonu kontroly, ktoré postihuje SOI v rámci správneho konania..
Ďalej mi bolo odporúčané obrátiť sa na súd, kedže soi nemá možnosť vymáhať individuálne nároky spotrebiteľov.
Preto sa Vás pýtam, či ste sa stretli už s takýmto zaobchádzaním, kedže ja ako zákazník som maximálne nespokojný s ponúknutým výrobkom, do dnešného dňa nemám otvor na dvierkach a ani faktúru za dodaný tovar. Už viac krát som žiadal o vrátenie peňazí a všetky dosky s poľským označením vrátim, kedže vôbec nespĺňajú dohodnuté podmienky a spôsob ako sa správajú k zákazníkovi a soi sa mi vôbec nepáči.
Ďakujem za vaše postrehy a verím, že nikto nebude musieť čeliť takýmto firmám s takýmto zaobchádzaním a aj takýmto spôsobom podporíme slušné Slovensko.
faro1
13.03.18,11:48
Stačilo mi prečítať tvoje posledné dve slová a mám v tom jasno. Robíš si srandu, a tebe nechýba otvor na dvierkach, ale máš dieru v hlave.
misoft
13.03.18,12:55
A) SOI nerieš obchodné vzťahy! Rieši spôsoby a dodržiavanie postupu reklamácií. Takže SOI je v tomto mimo.
B) SOI môže len pokuty udeliť, peniaze ti nevymôže.
C) Obráť sa na súd. A tam rieš "podnikateľa".
D) Otvor (dieru) si si mohol vyvŕtať i sám.