Hofacker
13.03.18,13:51
Zdravím vás kolegovia, vedeli by ste mi poradiť informačný systém alebo softvér ktorý by dokázal pomôcť s plánovaním objednávok tovaru v malej firme? Doteraz som plánoval ručne ale keďže dodávatelia predĺžili dodacie lehoty na 3 mesiace od objednania, už to ručne nezvládam. Často nakúpim veľa tovaru, alebo naopak málo a potom mám aj mesiac vypredané. Mám zatiaľ iba 10 predajných položiek ale vzhľadom na dlhé dodacie doby a nutnosť dodávateľovi odovzdávať ročné výhľady objednávok to už ručne nedokážem plánovať.
ivka70
13.03.18,13:02
Skus hladat nejaky podnikovy informacny system.
Napr ONIX od Krosu by mohol splnit tvoje poziadavky.
Pripadne sa pozri na dodavatela tvojho uctovneho systemu, ci nema aj modul na planovanie a riadenie objednavok.
Hofacker
13.03.18,13:12
Ďakujem za odpoveď, ja zatiaľ používam len superfaktúru takže tam moduly nie sú ale pozriem na ten ONIX.
ZahradnikAmater
13.03.18,20:32
Podľa vzťahov v dobe do objednania po dodávku ako aj doby obrátky/minimálna zásoba a pod. by sa dali nadefinovať vzorce do excelu. Ak aj zoženiete softvér, bude sa vás pýtať, koľko trvá objednávka a aký je plán predaja, minimálna zásoba a podobne.
Onko
13.03.18,22:15
Ako používateľ a vývojár pre ekonomický systém Pohoda môžem zreferovať, čo po Vaše potreby ponúka tento systém.

Pohoda má funkciu Automatické objednávky, ktorá na základe stanovených kritérií vygeneruje objednávky pre príslušných dodávateľov. Tie kritériá môžu byť napríklad nevybavené prijaté objednávky a rezervácie, nevybavené vydané objednávky, stanovené minimálne a maximálne požadované množstvo na sklade, minimálne objednávacie množstvo u dodávateľa, prípadne nejaká ručná korekcia.

Pohoda nevie automaticky stanoviť požadované množstvo na sklade na základe predajov v minulosti, dá sa vytlačiť si prehľad predaja za určité obdobie, a potom toto množstvo ručne prepísať do poľa pre minimálne či maximálne požadované množstvo, a potom už použiť vyššie uvedenú funkciu. Prípadne by sa takáto funkcia obchádzajúca ručné prepisovanie dala doprogramovať na objednávku.