aviavi
14.03.18,15:30
Viete mi prosím niekto poradiť ako je to s ochranou osobných údajov na e-shope? Treba sa niekde registrovať? vopred dakujem
Ing. Ľubomír Janoška
14.03.18,15:09
1/ Registrácia bola nahradená oznamovacou povinnosťou a tá bude zrušená k 25.5.2018. Táto povinnosť sa vzťahuje iba na evidenciu registrovaných zákazníkov (spotrebiteľov), ktorí sú registrovaní a nekupujú si tovar. Spracúvanie osobných údajov zákazníkov, ktorí si objednávajú (= sú účastníkmi zmluvy), nepodlieja oznamovacej povinnosti.
2/ Okrem zákazníkov ale treba riešiť zamestnancov, možno adresátov marketingu alebo ďalšie osoby.
3/ Od 25.5.2018 bude účinný nový zákon 18/2018, ktorý prináša niektoré podstatné zmeny (nové nariadenie EÚ o ochrane osobných údajov, tzv. GDPR).
djkremik
18.04.18,14:20
Tak ak tomu dobre rozumiem ked mam eshop vsetci co kupili tovar nepodliehaju gdpr , no podliehaju ti ktorý sa zaregistrovali a nekupili tovar. tych vidim len ja

kedze u nas niesu zamestnanci su len zivnostnici. ja som majitel a moja žena / vystavuje fa, telefonuje k objednavkam uz vytvoreným, je somnov a prichadza do styku s osobnými udajni a este švagrina ktora je na zivnosť. len vidi adresy už len vytvorených objednávok
ako v tomto pripade?
eshop uz mame nahlasený na ochrane osobných udajoch
Ing. Ľubomír Janoška
18.04.18,14:31
Všetci podliehajú gdpr, ale v rôznych režimoch. Od registrovaných nekupujúcich treba súhlas so spracúvaním, u kupujúcich súhlas netreba.
Každý, kto spracúva osobné údaje ako externista,musí byť zazmluvnený (o tom som písal inde).
kuk sem:
http://www.porada.sk/t307790-kto-ma-povinnost-vypracovat-dokumentaciu-gdpr.html
djkremik
18.04.18,14:37
je niekde alebo mate vypracovane dokumentacie ? ked treba kupim lebo toto je haluz :) . clovek nema cas ani podnikat ked treba riesit taketo veci kazdy rok nieco vymyslia :)