ekofin
14.03.18,16:07
Mám živnosť v ČR. Podávam DP v ČR. Uplatňujem výdavky paušálne. Na Slovensku nemám žiadne príjmy. Do DP na Slovensku mám započítať aj odvody do poisťovní, ktoré platím v Čechách, keďže sa v ČR odvody do výdavkov nezapočítavajú, tak ako u nás? Ak ich tam dám, čo s poslednou stranou DP, kde sa vypisujú uhradené odvody pre účely SP a ZP. Mám ich tam dávať ? , pretože odvody na SK si neplatím žiadne. Môžem si uplatniť metódu vyňatia, keď je to pre mňa výhodnejšie?
Anik
14.03.18,15:55
Začnem od konca - nemôžeš uplatniť metódu vyňatia túto možnosť majú len zamestnanci SZČO nie.
Odvody započítaš tak ako si ich zaplatila v ČR
na poslednú stranu odvody nepíšeš tam sa dávajú len odvody z SVK
v oddieli XIII. vypíšeš tabuľku
musíš použiť zápočet a môže Ti vísť aj zaplatiť daň - bola v ČR zaplatená nejaká daň. Ináč to DP z ČR by malo byť v podstate pre Teba podkladom
ekofin
14.03.18,16:30
Ďakujem pekne, už som to urobila presne ako si napísala. Zistila som, že nemôžem uplatniť metódu vyňatia. Pomýlilo ma to, lebo minulý rok som mala aj príjmy zo závislej činnosti. Použila som metódu zápočtu a vyšlo mi doplatiť daň na Slovensku. Ešte jedna otázočka. Uviedla som správne pri zápočte dane na r. 85 -úhrn príjmov (základov dane) údaj z r. 72 - základ dane pred uplatnením NČZD?
Anik
14.03.18,17:47
v ČR si neplatila daň?
ekofin
14.03.18,19:23
Nie neplatila.
Anik
14.03.18,19:43
vychádza Ti vysoká daň ?
ekofin
14.03.18,19:48
Dá sa to zvládnuť, je to len 167 eur.