mondes
14.03.18,18:01
Ahojte, prosím Vás, mzdy robím len okrajovo, tak Vás prosím o radu. Na každého zamestnanca mám zvlášť euroobal, kde mám jeho pracovnú zmluvu, registračný list do ZP, SP, dochádzku, PN, ak poberá daňový bonus, tak doklady potrebné na jeho uplatnenie, výplatné pásky. No neviem, kde mám zakladať podpísané výplatné listiny a potvrdenia o prevzatí výplatných pások. Doteraz som mala len klientov s jedným zamestnancom a preto som to zakladala do jeho obalu k ostatným dokladom. No teraz mám klienta, ktorý má piatich zamestnancov a podpíšu to na jednom papieri. Mám zaviesť nový obal na výplatné listiny a potvrdenia o prevzatí výplatných pások? Ďakujem Vám.
Tweety
14.03.18,17:03
Založ si šanón so mzdami.
mondes
14.03.18,17:51
Takže budem mať šanóny podľa počtu zamestnancov, na každého zvlášť a potom:
- šanón na mesačné výkazy a prehľady
- šanón so mzdami
A rekapitulácie miezd môžem zakladať do šanóna so mzdami? A kde mám zakladať napr. PN? Ku mzdám, či ku konkrétnemu zamestnancovi?
Chcem si to začať pekne zakladať, aby som mala prehľad, ale akosi sa v tom strácam. Neviem si predstaviť firmu napr. s 20 zamestnancami. Ďakujem ti.
Tweety
14.03.18,18:14
Jeden šanön na mzdy všetkých. Nie každého zvlášť.
mondes
14.03.18,20:01
A ku každej výplatnej listine vytlačiť výplatné pásky? A napr. rekapitulácie dane a miezd, tak to asi taktiež budem zakladať do tohto šanóna miezd, však? A čo mzdové listy? Tie dám zvlášť každému zamestnancovi, či taktiež ku mzdám? Vďaka.
avalik
14.03.18,20:02
širi1
15.03.18,10:29
ja mám personálne veci na každého zamestnanca zvlášť (zmluva, dodatky, výmer, doklad o vzdelaní, výpis z reg.trestov, dotazník, potvrdenie o zamestnaní, hm.zodpovednosť, registračný list SP, dohoda o zrážkach, atd.)- aj kontrola z inšpektorátu to takto u mna schvalila
mzdové mám rozdelené ako podklady každomesačné ( dochádzka, PN, dovolenky, príp. odmeny, zrážky za gastráče,) a výstupy z miezd (rekapitulácie, prehľady, prevzatie pások, pásky , výkazy podľa poisťovní, DÚ, hromadné oznámenia do ZP) tiež po mesiacoch. Mzdové listy raz za rok tlačím abecedne archivujem, ELDP pri ukončených PP tiež dávam oddelene
Chrusťa
15.03.18,11:34
musíš si nájsť taký systém, kt. bude najviac vyhovovať tebe. Každopádne je fajn ak PaM je na jednom mieste, teda v jednom šanone, aby v prípade potreby sa tam dalo zorientovať.
mondes
15.03.18,13:55
Ďakujem Vám všetkým.
mondes
19.03.18,13:48
širi1: A napríklad žiadosť o vykonanie RZD, samotné vykonanie RZD, to máš pri mzdách, alebo pri konkrétnom zamestnancovi. Ďakujem.
širi1
06.04.18,07:30
danové veci mám samostatne v obaloch podľa zamestnancov, to vyberám vzdy v januári - februári, a potom tam zakladám aj ročné zuctovanie