fotbalista
15.03.18,09:34
Zdravim, vedeli by ste mi poradit?
Mam zivnost od 1. novembra. Za 2017 som mal celkovy prijem zo zivnosti 1070€, na zdravotne poistenie som zaplatil jeden krat v decembri (za november), dalsie platby boli az v 2018.
Musim podavat danove priznanie? nemal som ine vydavky ani prijmy z tejto zivnosti.


Doplnujuca otazka: do 31. marca som bol zamestnany a zil som v Litve, kde som mal prijmy cca 3500€ za 2017. Danove priznanie podavam za tieto prijmy tam. Je potrebne tieto prijmy priznat aj v SK? zil som tam 3 roky a nikdy som priznanie na SK nepodaval.

Dakujem!
Katy a R
15.03.18,08:42
na stránke FS nájdeš potrebné info - že čo a ako aj k tejto situácii.
povinnosť podať DP je - ak tvoje zdaniteľné (celosvetové) príjmy presiahli hranicu 1901eur.
https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/dane/dan-z-prijmov/obcania-sr-v-zahranici
kn-alka
15.03.18,08:44
Na SK podávaš DP z tvojich všetkých celosvetových príjmov za celý kalendárny rok.
Takže Litva+živnosť na SK

Ak tvoje príjmy v Litve boli tam zdanené, na SK ich už zdaňovať nebudeš, ale v DP ich uviesť musíš.
kn-alka
15.03.18,08:44
ak si nemal trvalý pobyt na SK, tak si nemal povinnosť podávať DP, ak si mal trvalý pobyt na SK môžeš očakávať pokutu za nepodanie DP tu na SK