BarboraHvlk
15.03.18,19:00
Chcela by som sa spýtať či mi viete poradiť z čoho sa bude vyrátavať moja podpora v nezamestnanosti ak po skončení druhej rodičovskej dovolenky, ktorá následovala hneď za prvou bez nástupu do zamestnania (reťazová rodičovská dovolenka). Pred nástupom na prvú materskú dovolenku som bola riadne zamestnaná a môj pracovný pomer trvá až do skončenia druhej rodičovskej dovolenky. Po jej ukončení plánujem so zamestnancom dohodu o ukončení PP nakoľko moje pracovné miesto medzičasom zaniklo a mám v pláne sa hlásiť na úrad práce. Riadne zamestnaná a mzdu som poberala 12 mesiacov pred nástupom na materskú dovolenku. Pred tým som bola evidovaná na úrade práce. Vopred ďakujem za odpoveď.
veronikasad
15.03.18,18:15
Počas prvej aj druhej materskej j dovolenky ti vznikol nárok na dovolenku. Mesiac pred ukončením rodičovskej dovolenky to písomne oznám zamestnávatelovi a požiadaj o čerpanie 1-2 dní dovolenky, Zbytok nevyčerpanej dovolenky ti zamestnávatel preplatí. Potom ukonči pracovný pomer dohodou.
Výrazne ti to ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti. Platí v prípade, ak si počas rodičovskej dovolenky nemala žiadny príjem, ani si nečerpala dovolenku.
BarboraHvlk
15.03.18,19:25
dakujem velmi pekne za odpoved. dovolenku za prvu matersku a rodicovsku mi zamestnavatel preplatil. neviem ci to znamena cerpanie. Ospravedlnujem sa, ale vobec sa nevyznam v tomto.. prijem som ziadny iny nemala.
veronikasad
15.03.18,20:46
Počas trvania prac.pomeru sa nedá dovolenka preplatiť, teda si ju čerpala.