Janka6685
08.08.06,07:35
Ahojte.

Rada by som sa uistila: Ak má SZČO povinnosť platiť odvody do soc. poisť., znamená to len toľko, že napr. vypíše poštový peňažný poukaz, kde uvedie sumu 2 288,- (lebo je povinný platiť z minimálneho vymeriavacieho základu) a nič viac? Ide mi o to, že pri zamestnancoch je potrebné zasielať každý mesiac výkazy, kde sa rozpíše, koľko peňazí pripadá na každé poistenie. SZČO podobné výkazy neposiela? Poisťovňa si to podelí sama?

Ďakujem.
katkaj
08.08.06,05:38
Ahojte.

Rada by som sa uistila: Ak má SZČO povinnosť platiť odvody do soc. poisť., znamená to len toľko, že napr. vypíše poštový peňažný poukaz, kde uvedie sumu 2 288,- (lebo je povinný platiť z minimálneho vymeriavacieho základu) a nič viac? Ide mi o to, že pri zamestnancoch je potrebné zasielať každý mesiac výkazy, kde sa rozpíše, koľko peňazí pripadá na každé poistenie. SZČO podobné výkazy neposiela? Poisťovňa si to podelí sama?

Ďakujem.

SZČO vždy k 30.6. pošle do sociálnej poisťovne výpis z DP a potom už len platí;)
Nič viac mesačne neposiela.
Janka6685
08.08.06,05:46
SZČO vždy k 30.6. pošle do sociálnej poisťovne výpis z DP a potom už len platí;)
Nič viac mesačne neposiela.

Ďakujem. To som chcela počuť.:)
Janka6685
08.08.06,06:17
Ešte jedna vec:

Neviem, aký variabilný symbol mám uviesť. Podnikateľ si nevyžiadal kópiu z prihlášky. Ako zamestnávateľ uvádza IČZ, ale ako SZČO neviem. Len chcem vedieť, či sa ako variabilný symbol uvádza zvyčajne napr. rodné číslo, alebo je to nejaké iné, pridelené číslo?
EkoMax
08.08.06,06:37
SZČO má pridelené svoje IČZ. Ak je dobrovolne prihlásený aj na PvN má pridelené aj druhé IČZ ale platí na rovnaké číslo účtu SP. Ak nemáš kópiu prihlášky over si číslo v SP.
EFA
08.08.06,06:38
Ak je fyzická osoba podnikateľ aj zamestnávateľ zároveň, má pridelené dve IČ.
Janka6685
08.08.06,06:44
Vďaka. Tak mu poviem, aby tam zavolal.
Martinbiro
08.08.06,07:00
Podla mna moze dat aj rodne cislo, ja som to robil najskor tak a nebol problem hlvne je ze clovek zaplati:)
Janka6685
08.08.06,07:23
Ďakujem všetkým.:) Zavolal a povedali mu nejaké číslo, ktoré nebolo rodné. Nechcela som otravovať na porade, ale dnes nemajú úradné hodiny a nevedela som, či tam môže volať. Ale už je to v pohode.