matola10
17.03.18,14:04
Zdravím všetkých mam taky problém, že keď zapnem počítač tak sa mi vypne obrazovka. Všetky LED svietia ako majú ale obrazovka nesvieti a vypínanie obrazovky sprevádza bzucanie. Keď sa pokúsim obrazovku zapnúť tak sa zapne ale o pár sekúnd na to sa opäť vypne spolu s tým bzucanim.

Ďakujem.
misoft
17.03.18,13:07
Skontroluj si, či tá "obrazovka" (monitor) funguje na inom PC. A tie, či iný monitor funguje na tvojom PC.
Ale to bzučanie = monitor je kaput. Pokiaľ je to klasický CRT monitor - tak to bude VN, prípadne trafo, pri LCD - môže byť kaput invertor.
matola10
17.03.18,13:14
To som už skúšal na mojom PC iny monitor funguje. Tiež som si myslel, že bude po nej.
Ešte ju skúsim rozobrať a pozrieť ci nieje nejaká súčiastka odpalena, ktorá by sa dala vymeniť.
Ďakujem za pomoc.
misoft
17.03.18,13:24
Najrozumnejšie je - vybodnúť sa na nejakú "opravu", ale rovno kúpiť nový, moderný LCD monitor. Akurát sa musíš pozrieť, aký výstup je z grafickej karty a aký vstup do monitora (aby si zbytočne nezháňal nejaké adaptéry) + skontrolovať, aké max. rozlíšenie ti GK podporuje a podľa toho potom vyberať monitor. Dnes už tie LCD zobrazovadlá :D nestoja stovky €, 23" monitor zoženieš pod 100€