ataeb2591
17.03.18,15:56
Živnostník vyrába špecifické výrobky a predáva ich svojej s.r.o. a nikomu inému (nemá žiadneho iného nezávislého odberateľa, len svoju s.r.o.) Jeho S.r.o. ich naďalej predáva rôznym odberateľom, ktorí ich predávajú ďalej alebo sú koncový spotrebitelia.
Robí to už vyše 20 rokov a nikdy nemal s tým problém, hoci mal niekoľko daňových kontrol. Teraz k problému:
Neviem určiť akú metódu oceňovania mám použiť, pretože pri vypracovávaní funkčnej a rizikovej analýzy mám problémy. Ide o to, že nemám informácie, aby som mohla porovnávať náklady závislého zmluvného výrobcu (môjho živnostníka u ktorého náklady na výrobu viem) s nezávislými zmluvnými výrobcami u ktorých náklady neviem, a ani netuším ako by som to mohla zistiť. Nikto predsa dobrovoľne neprezradí výšku svojich nákladov (priame aj nepriame) na výrobu svojich výrobkov. Odkiaľ ich máj vziať a porovnávať ich s cenami môjho živnostníka? To sa týka aj cenovej prirážky v porovnateľných nezávislých transakciách (nezávislých zmluvných výrobcov).