verne
17.03.18,17:24
V nedeľu som sa stal predsedom urbáru - chcel by som niekoľko rád od prípadne skúsených a aktívnych predsedov urbarskych spoločenstiev, čo urobiť ako prvé po prevzatí tejto funkcie, aké dôležitosti urobiť čo najskôr, aká je funkčná náplň predsedu - tu nič takého nemajú. Priznám sa neviem do čoho idem a preto sa chcem s týmto popasovať a už viem že to bude ťažké, lebo nikto ma nechce do ničoho zasvetiť.
Ďakujem za všetky odpovede Ď.
a_je_to
27.03.18,10:16
Najprv gratulujem k zvoleniu do funkcie ... vitaj v klube :-) . Prvá rada ... si na dobrej adrese, chodievaj sem tak často ako môžeš a študuj všetko, čo tu nájdeš. Tí, čo tu píšu o urbároch majú radi naše hory a chcú prosperujúce Slovensko, či už v jadre, alebo mimo neho. Ak potrebuješ poradiť, tak zadaj najprv kľúčové slovo, napr. urbár, alebo pozemkové spoločenstvo, hore do prázdneho okienka a klikni Enter. Čo Ti zobrazí, to preštuduj, urob si poznámky, alebo do wordového zoznamu si skopíruj link. Ešte niečo urgentne dôležité ... Ak si z banskobystrického kraja, alebo aj mimo - na dojazd do Zvolena, tak zadaj do gúglu www.zvsaslbbk.sk a dolu nájdi kontakty. Zavolaj tam, že chceš svoje spoločenstvo prihlásiť za člena združenia. Ak to nebudeš odkladať, tak ešte stihneš obratom dostať ako predseda aj pozvánku na valné zhromaždenie, 07.4.2018 vo Zvolene. To Ti tiež pomôže zorientovať sa. Lebo združenie robí odborné školenia pre funkcionárov asi 2-4 krát do roka. Zaplatené členské do združenia sa Ti mnohonásobne vráti. Okrem toho, do 30 dní musíš oznámiť na svoj Okresný úrad – odbor pozemkový a lesný, že došlo k zmene v orgánoch vášho urbáru – predložením zápisnice z VZ s uznesením a návrhu na zápis do registra spoločenstiev + 65 EUR kolok na zápis. Ostatné sa dozvieš neskôr, toto je minimum.