fachman
18.03.18,10:07
Dobrý deň,vo vozidle žiarovky nepatria medzi povinnú výbavu,ja ich mám. Ak nesvieti predné svetlo,žiarovku novú by som nemal,policajt mi dá pokutu,keď by trvali na tom aby som si na mieste odstránil závadu ale neodstránil by som ju ?
misoft
18.03.18,09:15
Nemal by (už aj oni vedia, že to sa niekedy nedá) a mal by ťa poslať tam, kde ti závadu odstránia, lenže pre "plnenie plánu" počítaj s tým, že ju dostaneš.
buchač
18.03.18,09:20
Včera som akurát postrehol jeden šot v zprávach (??), kde sa práve toto riešilo...či je to relevantné, to je už iná káva.

Žiarovky nepatria medzi povinnú výbavu.
Pokiaľ jedna z nich - týka sa to hlavne reflektora - nesvieti, tak nie je problém...dopraváci by nemali pokutovať.
Tu sa jedná hlavne o to, že v dnešnej dobe nie je možné na každom aute urobiť okamžite na mieste výmenu žiarovky....a to aj v prípade, ak by jedinec bol vyučený automechanik - elektrikár.
Proste, ten "vývoj" pokročil až tak, že dnešné autá šetria na tom priestore, kde sa jednoducho nedá len tak dostať k žiarovke. Takže poniektoré autá musia ísť do servisu kvôli tejto prkotine...dokonca sú aj také autá, ktoré musia ísť na zdvihák, odmontovať určité súčiastky a až tak vymeniť žiarovku.


Ale ak ide o obe, ktoré nie sú funkčné, tak policajti majú právo pokutovať, ba dokonca odobrať aj osvedčenie.
misoft
18.03.18,09:25
V telke to pekne vysvetlili.... ale vysvetlí to niekto i tým policajtom?
buchač
18.03.18,09:29
JA ...ja by som im to rozhodne VYSVETLIL !
By som sa rozhodne pohádal (?)...prípadne aj do teplej diery poslal (aj to sa už stalo).

Prípadne by som polišovi ponúkol kšeft.
Ak by vymenil, zaplatil by som pokutu v dvojnásobnej výške.
Ale ak nie, zaplatil by mne čiastku = pokute.
ZahradnikAmater
18.03.18,21:32
Aj pre také "prípady" mám na okne nálepku DAS