Dolča
08.08.06,08:57
Prosím Vás poraďte mi, čo mám spraviť, ak som zistila, že som pracovníčke, ktorá končila k 14. 7. 2006 omylom zaplatila o 2,5 dňa viac
(pomýlila som sa pri posudzovaní nároku na dovolenku). Tá pracovníčka u nás už nepracuje a nemám jej to ako opraviť. Na akú pokutu sa mám pripraviť. Mám to strhnúť sebe tento mesiac? Ďakujem
alušik
08.08.06,09:59
Ja by som to už nechala tak.:cool:
Neviem, kto konkrétne by Ti išiel kontrolovať vyplácanie nárokov z pracovno-právneho vzťahu. Osobne mi teda ešte ani pri jednej kontrole zo zdravotnej poisťovne, ani zo sociálnej poisťovne, ani z daňového úradu pri kontrole dane zo závislej činnosti, nekontrolovali, ci som určila správne výmeru dovolenky, ktorú som preplácala.:)
sonka1
08.08.06,10:06
Ja by som to už nechala tak.:cool:
Neviem, kto konkrétne by Ti išiel kontrolovať vyplácanie nárokov z pracovno-právneho vzťahu. Osobne mi teda ešte ani pri jednej kontrole zo zdravotnej poisťovne, ani zo sociálnej poisťovne, ani z daňového úradu pri kontrole dane zo závislej činnosti, nekontrolovali, ci som určila správne výmeru dovolenky, ktorú som preplácala.:)


Mne to vytkol Inšpektorát Práce..... ale zamestnanec ukončil PP po mesiaci, teda ked ešte nemal nárok na dovolenku a mne program vypočítal preplatiť -1 deň, teda som mu strhla.
Ale iba ma upozornili, že nemal nárok, ale ani do zápisu ani nejaké závery z toho nerobili.
alušik
08.08.06,10:09
Tak to je dosť možné, zatiaľ som túto kontrolu z Inšpektorátu práce mala len raz, ale preplácaním dovolenky sa vtedy vôbec nezaoberali.:confused:
sonka1
08.08.06,10:17
To im asi vrazilo do očí, lebo pozerali mzdové listy, a tento tam mal iba 1 stlpček, takže si to hned všimli..... ale neboli na to zameraní.
ani neviem, čo vlastne kontrolovali. :)))
Dolča
09.08.06,03:15
Ďakujem za povzbudenie.
BOBY
09.08.06,04:18
No veď koniec koncov odvody si z toho urobila, môže to byť všetkým fuk. Jediný kto Ťa môže sprdnúť je šéf, lebo z jeho vrecka to išlo navyše. No ale na druhej strane mu to ide do nákladov. Tak čo. Mýliť sa je ľudské a bývalý pracovník bude na Teba v dobrom spomínať.
Zoltán Kovács
09.08.06,05:56
A čo keby si to spätne opravila, a to nasledovne. Náhradu za tie dni dovolenky, ktore si vlastne vyplatila neopravnene prehodila na nejaké odmeny. Inšpektorát práce bude mať pokoj, aj ti. A či šéf to všimne, tka to je riziko ktore by som bral.;)