jurho88
18.03.18,20:45
>Windows 7 ultimate.
>Nie a nie mi načítať smart card (EVO mini, dodavanu MINV. SR k elektornickym občianskym preukazom.)
>Samotná čitačka funguje ( na inych PC), support z MINV SR. mi pomocť nevedel.
>Problem je, že "služba Smart card" nie je v mojich servisoch (nie je ani zapnuta, ani vypnuta, proste tam Smart Card nie je)
Ako na to?
Preluskal som kade čo, registre..nakoniec ako riešenie vidím asi toto:

http://www.driverscape.com/download/usb-smart-card-reader

lenže nemam skusenosti s SYS. subormi. Ako na to prosím Vás? Bojim sa že sa to zosype.
Nejake dalšie rady na bezpečné prekopanie registrov a doplnenie Smart Card service? Overené reišenia?

Vdaka vopred
misoft
18.03.18,19:59
Bol k tomu dodávaný ovládač? Táto čítačka totiž nie je (jej ovládač) nijako implementovaný vo W7. Takže sa musí nainštalovať ovládač.
Jurho
19.03.18,16:05
No dodaný bol len návod (o ničom) a tu by sa mal najsť ovládač.
https://eidas.minv.sk/TCTokenService/jsp/startEIDClient.jsp?tcTokenId=3417c709ebb036a22b3d
Lenže na notebooku (WIN10), mi to išlo aj bez extra inštalácie, hladko.
Ale na inom PC - WIN 7 ultimate. Neprekonatelna prekážka. Jediný rozdiel vidím, že WIN 10 má "smart card service" aktivovaný, ale na WIN 7 ho absolutne nevidim. (Keby bol deaktivovaný, tak zapnúť si ho viem).
misoft
19.03.18,16:24
Win7 je starý OS! Ten ešte i nejakej čítačke Smard Card ani nechýroval. Win10 majú možnosť si ovládač dohľadať samé na nete, niektor majú už v sebe implementované.
To, čo si uviedol - to je aplikácia, program, ktorý vie komunikovať cez protokoly s čítačkou. Ovšem, systém musí o nej vedieť a preto potrebuje si nainštalovať nainštalovať rozhranie (ovládač), aby aplikácia cez OS vydala príkaz, ten cez ovládač komunikoval s čítačkou a tá načítala čip na OP.
Inak - v tom návode https://eidas.minv.sk/TCTokenService/download/Prirucka_eID_klient.pdf je to jasne NAPÍSANÉ - odsek 2.1
"čítačku kontaktných čipových kariet s nainštalovaným ovládačom
, viď Príloha č. 3 – Zoznam testovaných čítačiek čipových kariet" - takže..... ovládač CHÝBA!!
Mimochodom - píše sa o prehliadačoch
"Aplikácia eID klient bola testovaná s nasledujúcimi prehliadačmi:
Microsoft Edge verzia 25
Internet Explorer verzia 7 – 11. Odporúčaná je minimálne verzia 9.
Chrome verzia 28 – 47
Firefox verzia 23 – 43
Opera verzia 15 – 34"
Dnes sú už vyššie verzie.
Ďalej v prílohe 3 sú odkazy na ovládače podľa jednotlivých typov čítačiek.
Čítal si vôbec návod? Pretože by si musel na to naraziť!
Jurho
19.03.18,18:32
No Win 7 je možno stary, ale je v zozname (I ked nie Umtimate verzia). Ako som napisal - inštalovať som to inštaloval, bez uspechu.
Prehliadače som skusal tak isto viacere.
Problemom je jednoznačne tam, že pod SERVISAMI žiadna "služba smart card", nie je...
Letko
29.03.19,08:34
Tiež mi to nefunguje na Win 7. Rozchodili ste to?
bodliak
29.03.19,08:50
"Win7 ... o nejakej čítačke Smard Card ani nechýroval." Misoft, mám Win7 a smart card mi funguje bez problemov, aj prihlasenie na Slovensko.sk... Tak aké nechyroval ?
Letko
29.03.19,12:01
Tak sa mi to podarilo rozchodiť. Do riadku "Prehliadavať programy a súbory" treba napísať "services.msc", tam nájsť "Smart card" a kliknúť na tlačidlo "play". Až potom nainštalovať programy na čítačku. Po tomto mi to už funguje. :)