Shisha
19.03.18,08:24
Pekny den zelam,
obraciam sa na Vas s otazkou tykajucou sa snimky dna.
Pracujem vo firme, kde posobim na pozicii vykonneho riaditela. Mojim nadriadenim je predseda predstavenstva (PP), ktory zastupuje predstavenstvo a dozornu radu.
Po mojom prijati do zamestnana mi bolo oznamene, ze budem musiet pisat snimku dna. Pocas vstupneho pohovoru zmienka o tejto aktivite nebola. Moji predchodcovia tuto aktivitu nerobili resp. snazili sa ju ignorovat.
Mam na starosti okrem mna 3 TPP pracovnikov a cca 10-14 dohodarov. Ani jeden z nich snimku dna nerobi.
Problem so snimkou dna by nebol az taky zavazny, keby PP nevyzadoval zasielanie tejto snimky dna kazdy den.
Z mojej pozicie to zial nie je vzdy mozne, nakolko mavam aj pracovne stretnutie, do kancelarie sa uz nevraciam, chodim na vystavy, ked som mimo pc a mavam pracovne povinnosti mimo kancelarie, nakolko zodpovedam aj za dve vysunute pracoviska. V principe nemam problem pisat snimku dna, ale z roznych pracovnych povinnosti nie je mozne ju zasielat kazdy den na konci pracovneho dna. Kedze som tuto snimku neposielala kazdy den, bolo mi siahnute na plat. Chcela by som dodat, ze od zamestnavatela som nedostala pracovnu napln. Z mojho pohladu to beriem ako moznu formu mobbingu a neviem sa proti nej legalne branit. Podla poziadaviek tuto snimku dna musim denne posielat uz nie len PP ale celemu predstavenstvu a dozornej rade. Cast P a DZ je proti tejto aktivite a ani to necitaju a cast z nich zase vyzaduje, aby som bola konkretnejsia, uvadzala mena s kym jednam, co som vyriesila a kolko moja jednotliva praca trvala. Poviem priklad, ze sucastou mojej prace je aj kreativna cast, ked musim pisat clanky do medii, pripravovat podklady pre prezentacne materialy a to je castokrat cas, ktory sa odmerat neda. Inymi slovami, moja praca je roznoroda, pracujem v sluzbach a nie vo vyrobnej sfere, kde sa da odmerat kolko som coho vyrobila.
Vopred dakujem za akukolvek radu.
jslancik
19.03.18,07:44
robíš výkonného riaditeľa (pokiaľ to nie je hyperbola zamestnávateľa pre obyčajného manažéra - čo môže byť tiež hyperbola :D). To znamená, že nadriadení očakávajú vysoké pracovné nasadenie (čo zahŕňa napr. dosť vysoké číslo nadčasov bez preplácania). Očakáva sa, že si dokážeš svoje problémy vydiskutovať na úrovni.

Podrobná pracovná náplň pri tejto funkcii je dosť nemožná vec... Považovať požiadavky nadriadených, ktoré priamo súvisia s tvojou funkciou, za mobbing, je veľmi scestné.

ak nie si uzrozumená s tým, čo od teba požadujú nadriadení, tak buď si to s nimi vykonzultuješ, alebo sa posunieš ďalej. Alebo si veci zariadiš tak, aby si stíhala robiť reporty, ktoré sú očividne dôležitejšie, ako normálna "práca".
ZahradnikAmater
19.03.18,20:16
Neviem si predstaviť, že by som viedol firmu a predstavenstvo by odo mňa očakávalo denné snímky dňa. Buď ma najali pre moje schopnosti, dôverujú mi a hodnotia moje výsledky alebo nech si nájdu iného tajtrlíka.
veronikasad
19.03.18,20:24
Zažila som podobnu situáciu pred15 rokmi vo funkcii účtovníčky. Šéf sedel vedľa mňa, videl že nemám čas ani na obed, nie rozpisovať čo som celý deň robila. Odmietla som, nasledovalo krátenie pohyblivej zložky mzdy a veľmi rýchlo som sa s firmou rozlúčila. Odvtedy som pánom svojho času, založila som si živnosť na účtovníctvo...
ZahradnikAmater
19.03.18,20:44
Správny postup :) Hoci je šéf šéf, nie je majiteľ pracovníka, len si prenajíma časť jeho času.
sthruska
20.03.18,06:11
Je to síce volovina, ale niekto chce/potrebuje vykazovať nejakú "štatistiku".
To mi pripomína moju situáciu. Musel som mať pichačky OK. Ale, že som celý deň sedel s nohami na stole už nikoho nezaujímalo.
Tí vedúci sú asi absolventi Harvard University :)
romana147
20.03.18,08:25
"Pracujem vo firme, kde posobim na pozicii vykonneho riaditela. Mojim nadriadenim je predseda predstavenstva"
1,
je rozdiel pôsobiť na pozícii
a
robiť
2,
Je rozdiel medzi nad riadením
a
nadriadeným