blondfalco
19.03.18,09:02
Chcela by som si postaviť na pozemku malý domček z 2 ks kontajnerov pozemok je rovinatý cca 40 m2 ale za rovinou je kopec ktorý tlačí pozemok pred sebou a tým sa zvykne vlniť hlavne pri dlhodobom nepriaznivom počasí ... váham či sa do toho pustiť, poradíte mi prosím ?
buchač
19.03.18,08:23
Ale túto otázku nemyslíš veľmi vážne....či ?
Povedal by som, že na takto uvedenú otázku by zodpovedne snáď odpovedal nejaký veštec. ;)

Veď sa zamysli, čo vlastne chceš. Ty chceš doporučenie na stavbu, ktorá má byť postavená na pozemku, ktorý sa nachádza niekde v neznámej lokalite.
Aké je podložie ?
Je tam spodná voda ?
Čo na to statik ?
...atď
misoft
19.03.18,08:43
Potrebuješ v prvom rade posúdenie geológa.... ten určí, či lokalita nie je v pásme zosunov pôdy, či momentálny stav je len dočasný, alebo trvalý. T.z. je potrebný geologický prieskum a ten niečo stojí (veľa stojí). A pokiaľ obec, v katastri, ktorej je tento pozemok, vie o tom, že je to zosunové územie - tak ti NIKDY nedá stavebné povolenie. A pokiaľ by si aj stavala, poisťovňa sa tiež bude informovať a NIKDY ti (ak to zistia) ten dom nepoistia.
A 40m2? Ak postavíš tie dva kontajnery (a štandardný 40´ má rozmery 12x2,35x2,4m [dxšxv]) tak budeš z nich vychádzať už k susedovi na pozemok.

P.S. Zmienka:
ktorý tlačí pozemok pred sebou a tým sa zvykne vlniť hlavne pri dlhodobom nepriaznivom počasí"
to jasne potvrdzuje - je to nestabilný svah, ktorý sa dá vždy do pohybu, keď je tej vody veľa.
Tam by som si ani fúrik nezaparkoval!!!!!!
chandler
19.03.18,13:06
daj fotku.
ZahradnikAmater
19.03.18,20:12
Ten kopec komu patrí? Čo tam bolo pred takými 60 rokmi? Vtedy ten svah "neutekal"?