hulenica
19.03.18,12:44
Dobry den. Minuly rok som po strednej prvykrat pracovala a vo februari mi prislo z prace POTVRDENIE o zdanitelnych prijmoch. Predpokladam, ze ide o rocne zuctovanie.

Moja otazka je. Ako dalej postupovat a podat danove priznanie? Mozno je to hlupe ale v zivote som to nerobila. Mam si nieco vyratat alebo odniest ten papier na danove a tam sa o to uz postaraju alebo co s tym robit? V praci som uz vo februari skoncila a netusim, ci mam nieco podavat alebo nie alebo mi peniaze pridu na ucet ci si to musim spravit vsetko sama.

Preto moja otazka je dost strucna, hoci moze vyzerat hlupo, kedze v zivote som to nerobila.

Co robit teraz? Najst si nejakeho danovaka alebo ako, co potrebujem aby som mohla podat danove priznanie. Dakujem.
Tweety
19.03.18,11:50
Na základe potvrdenia o zdaniteľných príjmoch podáš DP.

PS píšeš, predpokladám, že ide o ročné zúčtovanie? Tak to si over, čo to vlastne je, pretože to sú dve rozdielne potvrdenia. Ak si požiadala o RZD a máš o jeho vykonaní potvrdenie, potom už DP nepodávaš. Takže si ich over.
Mila123
19.03.18,11:51
predpoklad je nesprávny, nie je to RZD ale iba potvrdenie.....
akú HM si dosiahla?
kn-alka
19.03.18,12:00
hulenica
19.03.18,12:16
Tak som si to zistovala a nie je to rocne zuctovanie. Je to len POTVRDENIE o zdanitelnych rijmoch fyzickej osoby ... za zdanovacie obdobie 2017.

Takze tento papier mam iba odniest na danovy urad? Ci si mam zohnat ine tlaciva a vyplnit ich ako v dalsom komente?
Katy a R
19.03.18,12:23
Sama si povinná starať sa o svoje dane. Ak daňovník má len príjmy zo zamestnania - môže požiadať zamestnávateľa (do 15.2.) o RZD. Ak nie - spraví DP - postup už máš (je k tomu aj poučenie).
určite nestačí "ten papier" zaniesť na DU ☺ V prípade, žeby si to aj napriek poučeniu nezvládla - daj si niekomu spraviť.
Povinnosť podať DP je od 1901 eur (všetky zadaniteľné príjmy v súčte - aj napr výhry, prenájom , z predaja nehnuteľností ...)
Tweety
19.03.18,12:25
Tak, ako som uviedla, vyplníš DP typu A podľa údajov z toho potvrdenia, DP podáš na DÚ, ak ti vyjde preplatok, o ten požiadaš, ak nedoplatok, ten musíš v termíne na podanie DP zaplatiť.Hore v linku máš postup. Ak si aj mala príjmy do 1901,67(nie je povinnosť podania DP) ale platila si preddavky, podaním DP možno budeš mať preplatok. Všetko záleží od príjmov. Ak si mala aj iné príjmy, DP podávaš zo všetkých.