galko
19.03.18,18:10
Dobrý deň, hľadám si dobré a spoľahlivé internetové pripojenie v Bratislave Petržalke. Uvažujem nad Home basic Fiber od Orange. Máte niekto skúsenosti ? Potrebujem to na bežné použitie, prezeranie stránok a meilov, žiadne hry. Rozhoduje cena pripojenia. Za vaše rady ďakujem - Galko.
ivka70
19.03.18,17:35
najprv si pozri na internete podla adresy, ake mas moznosti, potom mozes porovnavat ceny porovnatelnych produktov u roznych provideroch
naco ti tu niekto nspise, ze napr. Swan ma lepsiu ponuku, ked Swan u vas nema siet....
galko
19.03.18,20:05
ďakujem Ivka za radu, spomenula si Swan, pozrela si si aj recenzie ?
ivka70
20.03.18,06:42
to bol priklad, ked das, ake mas moznosti, potom ti mozem poradit viac
v poslednych 3-4 rokoch som v BA vystriedala 4 roznych providerov (na roznych miestach) optiky, takze mam nejake skusenosti
je fakt, ze so Swanom sa mi spolupracovalo zo vsetkych najlepsie ....
galko
20.03.18,07:44
A čo Orange ?, konkrétne u nás je možnosť pripojenie Home basic Fiber. pre mňa je rozhodujúca cena a spoľahlivosť. Chcú za to 10 €/mesiac, ale neviem, čo všetko mi naúčtujú okrem tohto poplatku. Ak by si k tomu vedela niečo napísať, budem povďačný.
Pekný deň - Galkovič.
buchač
20.03.18,07:53
Zober si od Orange mobilný paušál...a máš vystarané.
Alebo aj od iných poskytovateľov. Budeš mať net k dispo vždy a všade.

Ja mám to mobilné pripojenie už pár rokov...používam doma a na chalupe.
Mobil spárujem s NTB a vybavené.

Môj paušál je bezpredmetný, no na predajnom mieste operátorov sa dozvieš viac, nastavia podľa viacerých možností.
Chobot
20.03.18,10:58
Pokiaľ máš v dome optiku, tak nešpekuluj a vyber si tú, alebo ak máte viac operátorov na optiku, tak jedného z nich. Ja som mal Orange a nemal som problém ani s výpadkami ani s rýchlosťou.

Ak by si nemal optiku, tak treba kábel. Myslím, že kábel je istejší, ako mobilný.

Ale ani mobilné či rádiové nie sú zlé. Ja mám Radiolan a je to v pohode. Akurát raz som zaznamenal krátky výpadok, keď bolo zlé počasie.
galko
20.03.18,16:06
Ďakujem chobot za dobré rady, možno máš pocit, že špekulujem, ale nenarodil som sa včera a dávam si pozor, aby som do niečoho nestúpil a potom nariekal, ako to smrdí.
Ten Radiolan sa mi pozdával, bol tu aj technik, ale pre panelák oproti nám to nemohol zamerať.
Preto hľadám ďalej a zatiaľ vyhráva optika od Orange.
Chobot
20.03.18,22:06
Anténa pre Radiolan musí mať priamy výhľad na vysielač, inak je riziko výpadkov. Keby som mal na výber medzi optikou a Radiolan, tak beriem asi optiku, ktorúkoľvek, ak by bola v približnej cenovej relácii.
galko
21.03.18,07:50
Ďakujem všetkým, čo sa svojimi komentármi zapojili do tejto debaty. Už som to vyriešil.
Modem do notbuku Huawei E3372 a SIM karta Tesco mobile. Pre moju potrebu, keď si každý tretí deň prezriem meily a správy prípadne nejaké stránky to úplne postačuje.

Prajem pekný deň - Galkovič.