migelovci
20.03.18,13:36
Dobrý deň, robím daňové priznanie rezidentke SR, ktorá pracovala skoro celý rok na slovensku, no v českej republike dva mesiace robila na základe rámcovej zmluvy o reklamnej spolupráci ako hosteska. Dostla vyplatený honorár. Ako to mám zapracovať do daňového priznania? A hlavne, kam to mám dať? Každá rada mi pomôže, s týmto som sa ešte nestretla.
ivka70
20.03.18,12:40
Ak nebol prijem zdaneny, tak zapoctom na riadok 51,
ak zdaneny bol, mozes pouzit vynatie na riadok 48.
Samozrejme, prepocitany na EUR a zapocitas ho aj do celkovych prijmov na riadku 32.

Po doplneni .ze islo o rámcovu zmluvy o reklamnej spolupráci - asi neplati to, co je napisane vyssie.
migelovci
20.03.18,12:48
Honorár sa robí v DP A? myslela som že v B.
A ako zistím či bol zdanený, pretože v tom potvrdení nič také uvedené nie je. Je tam len že vyplatili na základe rámcové zmluvy o reklamnej spolupráci, potom sú tam uvedené mesiace a suma v KČ.
ivka70
20.03.18,12:50
som myslela, ze mala nejaku dohodu ako hosteska ....
ivka70
20.03.18,12:53
migelovci
20.03.18,13:15
nie práveže. písala som to aj na začiatku. a neviete mi poradiť v tomto prípade? Ona je rezident SR, takže nemá prečo podávať DP v CR
ivka70
21.03.18,08:24
v tom linku je, kedy ma povinnost podat a ak zapada do tej kategorie, tak musi podat DP ako nerezident .....a potom ceske DP bude podkladom na vynatie prijmov v slovenskom DP