AltaKE
16.11.04,08:05
Poprosím Vás o radu, vlastne o dve.
1. Jedná sa o bývalú nepravidelnú prepravu osôb. Vykonávame prepravu osôb pre slovenského zákazníka v nepravidelných intervaloch z KE na Ukrajinu a vrámci Ukrajiny. Neviem, podľa ktorých §§ sa mám riadiť, či podľa §15 ods. 1 alebo ods. 3 alebo § 16 ods. 1 alebo §46 ods. 2. §§ 15,16 hovoria hlavne o preprave tovaru a §46 o oslobodenej preprave osôb,ale na území tuzemska - teraz neviem, či v tomto prípade je jedno, pre koho tú prepravu robím alebo nie.
Ja som to fakturovala s DPH, zákazník sa ozval, že to vraj má byť bez DPH. Takže fakt neviem..........

2. Teraz ide o prepravu tovaru ale iba vrámci Ukrajiny pre toho istého slovenského zákazníka. To znamená, že tam pracujú naši ľudia (nemáme tam žiadnu svoju prevádzkáreň, ani odberateľ), je tam permanentne vozidlo, ktorým sa preprava vykonáva, neprekračujú sa žiadne hranice. Opäť problém - fakturácia je s alebo bez DPH??
Martina1
17.11.04,17:09
Jedná sa o medzinárodnú prepravu osôb, ktorá je oslobodená na území Sk podla § 46/tušim lebo nemam pri sebe zákon/ Ukrajina nie je členom únie takže treba fakturovať bez DPH.
Nika
22.02.05,07:16
Prosím je to súrne. Zákazník - ČR - kupuje u nás tovar, ktorý zostane na Slovensku. Faktúrovať to s DPH alebo bez? Podľa mňa s DPH. Zrejme nebude mať prepravný list ani nič podobné podľa par. 43.
vladan
22.02.05,07:51
Prosím je to súrne. Zákazník - ČR - kupuje u nás tovar, ktorý zostane na Slovensku. Faktúrovať to s DPH alebo bez? Podľa mňa s DPH.
tovar zostáva na Slovensku, "dépéhačka" patrí Slovensku, čiže faktúrovať s DPH
Nika
22.02.05,07:59
Ďakujem Vladan