klarisa
08.08.06,10:40
Prosím pomôžte. Riaditeľ mi dal bloček, na ktorom je uvedené rámovacie práce /asi zarámovanie niečoho - obrazu, fotky/, s tým, že to mám urobiť tak, aby bolo dobre. Ako odôvodniť, že tento náklad je daňový ? Nemôže mi to DÚ vyhodiť, príp. čo dať do pokecu, aby nebola pochybnosť, že je to daň. náklad ? Alebo to dať ako nedaňový N a neriskovať ? A čo DPH na vstupe - dať alebo nie ? Sme firma, ktorá sa zaoberá internetom a počítačmi. Ďakujem za každú radu.
BOBY
08.08.06,08:42
Prosím pomôžte. Riaditeľ mi dal bloček, na ktorom je uvedené rámovacie práce /asi zarámovanie niečoho - obrazu, fotky/, s tým, že to mám urobiť tak, aby bolo dobre. Ako odôvodniť, že tento náklad je daňový ? Nemôže mi to DÚ vyhodiť, príp. čo dať do pokecu, aby nebola pochybnosť, že je to daň. náklad ? Alebo to dať ako nedaňový N a neriskovať ? A čo DPH na vstupe - dať alebo nie ? Sme firma, ktorá sa zaoberá internetom a počítačmi. Ďakujem za každú radu.
Zarámovať si môžeš dať aj interný predpis spoločnosti, prípadne fotodokumentáciu Vašich prác, atď... Dala by som to do nákladov.
BOBY
08.08.06,08:46
Stravné lístky zabezpečí zamestnávateľ pre zamestnanca zmluvne so sprostredkovateľom, napr. firmou DOXX,ACCOR...
BOBY
08.08.06,08:47
Omlúvam sa, tento príspevok som chcela odoslať v inej téme.
SORRY
Kristína
08.08.06,11:06
Mne ide zasa o to, že môj SZČO na základe kúpnej zmluvy kúpil od rozpočtovej organizácie nejaký prístroj, už odpísaný, s určenou cenou do 30.000,-. Uhradil to poštovou poukážkou. Stačí k tomu napísať výdajkový blok, nebude problém s uznaním VOZD?
Ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
08.08.06,11:30
Mne ide zasa o to, že môj SZČO na základe kúpnej zmluvy kúpil od rozpočtovej organizácie nejaký prístroj, už odpísaný, s určenou cenou do 30.000,-. Uhradil to poštovou poukážkou. Stačí k tomu napísať výdajkový blok, nebude problém s uznaním VOZD?
Ďakujem za odpoveď.

Stači VPP, veď ako podklad máš predsa kúpnu zmluvu. V tej zmluve je zrejme zakotvená aj forma úhrady.
Manual
08.08.06,11:31
Mne ide zasa o to, že môj SZČO na základe kúpnej zmluvy kúpil od rozpočtovej organizácie nejaký prístroj, už odpísaný, s určenou cenou do 30.000,-. Uhradil to poštovou poukážkou. Stačí k tomu napísať výdajkový blok, nebude problém s uznaním VOZD?
Ďakujem za odpoveď.
Nebude problém, pokiaľ je to stroj ktorý používa v podnikaní. Len ho zaraď do krátkobobého majetku.
Pekný deň...:)
Kristína
08.08.06,11:57
smith, manual: ďakujem za odpovede.