pavučinka
21.03.18,11:09
protistrana pri súdnom vysporiadaní spoločných pozemkov si dala vypracovať súkromný znalecký pozudok na záhradu. znalec (zrejme ovplyvnený) vypracoval ZP nepravdivý.Ohodnotil v ňom okrem iného aj stromy,ktoré sa na parcele nenachádzajú (boli tam aj iné nedostatky),len aby bola záhrada ocenená čo najvyššie. Kde sa možno sťažovať na znalca? že bol neobjektívny, zavádzal...
misoft
21.03.18,11:17
Mala si si aj ty dať ohodnotiť svojim znalcom + foto inkriminovaného pozemku.... potom by asi inak ten znalec písal....
profesional
22.03.18,22:29
Dohľad nad činnosťou znalcov vykonáva Ministerstvo spravodlivosti SR. Na znalca sa možno sťažovať na tomto ministerstve.

Ak by bol posudok zjavne vedome nepravdivý, možno na znalca podať trestné oznámenie.
profesional
22.03.18,22:35
HAHAHA.

Táto pseusokomora nemá nad znalcami absolútne žiadnu moc. Žiadna komora znalcov, ktorá by nad znalcami vykonávala zo zákona dohľad, neexistuje. To si len pár ľudí založilo združenie, ktoré si takto zavádzajúco nazvali.
Takýchto združení, čo sa všemožne pomenovali ako znalecké komory, vzniklo za posledných 10 rokov celkom dosť. Každý chce byť komora. Je to o túžbe ľudí po pseudostatuse, ktorý si sami akože prideľujú.

PODĽA ZÁKONA ŽIADNA ZNALECKÁ KOMORA NEEXISTUJE.

DOHĽAD NAD ZNALCAMI VYKONÁVA VÝHRADNE A STRIKTNE MINISTERSTVO SPRAVODLIVOSTI SR.

Tieto pseudokomory majú nad znalcami asi takú právomoc, akú by som mal ja vo vzťahu k ľuďom, keby som si založil občianske združenie s názvom Vyšší súd bratislavského samosprávneho kraja a sám si pre seba urobil stanovy, že môžem súdiť ľudí z bratislavského samosprávneho kraja a začal by som vydávať rozsudky v mene bratislavského samosprávneho kraja. Bol by som všetkým na smiech.
clen
28.03.18,16:23
Áno, treba sa sťažovať na min. spravodlivosti, tak ako to ustanovuje zákon o znalcoch:

Lehota na vybavenie sťažnosti je 60 dní odo dňa, keď bola sťažnosť doručená. V prípadoch náročných na prešetrenie sťažnosti alebo ak si vybavenie sťažnosti vyžaduje súčinnosť iného orgánu verejnej moci, fyzickej osoby alebo právnickej osoby, je lehota na vybavenie sťažnosti 90 dní odo dňa, keď bola sťažnosť doručená.

Pri vybavovaní sťažností sa použije postup podľa osobitného predpisu (zákon o sťažnostiach) ak tento zákon neustanovuje inak.