katulik989
21.03.18,11:20
Dobrý deň chcela by som sa informovať, kto posiela OČR do sociálnej poisťovne? Zamestnanec sám, alebo je to povinnosťou zamestnávateľa??? Ďakujem
Tweety
21.03.18,10:27
Zamestnanec ho predloží zamestnávateľovi na potvrdenie, a ten ho doručí SP.
Katy a R
21.03.18,11:28
Ja by som povedala, že povinnosť má zamestnanec .. ale skoro každý zamestnávateľ to spraví, keď aj tak to musí potvrdiť (aj asi si robia pre seba kópiu) ...
cit zo stránky SP
I. diel žiadosti – žiadosť o ošetrovné – poistenec je pred jej odoslaním do Sociálnej poisťovne povinný vyznačiť údaje vo vyhlásení (či si uplatňuje nárok na dávku zo súbehu poistení a spôsob poukazovania dávky) a zároveň žiadosť podpíše. Zamestnanec tento diel predloží na potvrdenie aj zamestnávateľovi.
II. diel žiadosti – potvrdenie o skončení potreby ošetrovania/starostlivosti – poistenec je povinný bezodkladne ho zaslať pobočke, ktorá vypláca ošetrovné.
katulik989
21.03.18,13:47
a ešte sa chcem spýtať, môžem poslať spolu naraz obe potvrdenia?? I. aj II. Alebo I. som už mala poslať? Lebo zamestnankyňa je na OČR od 15.03.2018 v ten deň mi potvrdenie doniesla, aby som si ho ofotila, že ona ho ešte potrebuje, keď pôjde so synom na kontrolu. Tak som jej ho vrátila. vôbec neviem ako sa to má robiť aby to bolo správne.