mango28
21.03.18,19:43
buchač
21.03.18,19:29
Áno - Dá.
Presnejšie povedané, súd môže rozhodnúť aj o takomto rozsudku.

P.S.:
Vlastná skúsenosť....povinný vyfasoval podmienku a bol odsúdený aj na finančné odškodnenie.
Že som dodnes nedostal love, to je už iná vec.
mango28
21.03.18,19:57
Dakujem za odpoved. Ide o to, ze manzel si to chcel uplatnit . Ale policajt mu tvrdil, ze si to moze uplatnit az na obciansko pravnom sude. Socialna aj zdravotna poistovna dolozila k spisu ze si uplatnuje narok.
buchač
21.03.18,20:25
...a to ten policajt má právnické vzdelanie ?

Vrátim sa k môjmu prípadu.
Najprv bolo občianske konanie - tam povinný vyfasoval exekútora.
Následne bolo trestné konanie s už vyššie uvedeným výsledkom.

Apropó...s policajtom som sa bavil až pri výsluchu, najprv bolo podanie na prokuratúru.

Ale je nutné podotknúť, že každý prípad a aj súd sa končí s rôznym výsledkom.
mango28
21.03.18,20:38
Manzela napadol jeden magor. Mal poranenia liecene PN28dni. Podal trestne oznamenie, vysetrovali to a toho magora obvinili. Manzel mal urobeny znalecky posudok od lekara. kde mu vycislil sumu za zranenia.Pridali sa zdravotna aj socialna poistovna. Spis bol 2x uzavrety poslany na prokuraturu a 2x to prokuratorka poslala spat. Teraz zase bude spis k nahliadnutiu. a malo by byt zase skoncene skratene vysetrovanie. a zase poslane na prokuraturu...no a manzel chcel doplnit k spisu ze si uplatnuje narok za zranenia...tak teraz neviem ci sa to da ci nie....policajt tvrdil ze to si moze narokovat az na dalsom sude..myslite ze by mal trvat na tom ze chce do spisu pridat ze si to uplatnuje?
buchač
21.03.18,20:54
Aby nedošlo k omylu...ja nie som právnik.

Šak trvať môže, no policajt nemusí akceptovať.
Ak sa tu pýtaš, tak mi vychádza, že manžel nemá advokáta...či ?

No pokiaľ viem príbehy, tak je bežnou praxou odsúdiť páchateľa v jednom konaní.
Nič ale nebráni predsa neskôr podať prípad na občianske konanie.

Ale ak prokuratúra 2x poslala spis nazad...tak to o niečom aj svedčí.
mango28
21.03.18,20:57
O com myslite ze to svedci?
buchač
21.03.18,21:09
Že ten policajt, čo to vyšetruje, nie je nič moc.
mango28
21.03.18,21:14
vsak keby sme sa mali bavit o policii, tak to je na dlho. Uz to mali dvaja. vysetruju to od juna, v oktobri ho obvinili. A je to skratene vysetrovanie :) pravnika sme mali ale teraz je v zahranici,,a tazko sa s nim komunikuje..no nic idem hladat nejakeho ineho pravnika..nech nam pomoze...vdaka za pokec...pekny vecer
profesional
22.03.18,22:27
Poškodený si môže v trestnom konaní uplatniť nárok na náhradu škody. Má to ale niekoľko pravidiel:

Škodu v rozsahu priamej škody možno uplatniť v trestnom konaní. Ak je škoda v konaní vyčíslená znalcom, tak ju súd prizná. Ak nie je vyčíslená znalcom, tak súd odkáže poškodeného na občianskoprávny spor.

Škodu v rozsahu nepriamej škody nemožno v trestnom konaní priznať. Súd rovno odkáže poškodeného na občianskoprávny spor, aj keby bola vyčíslená znalcom.
mango28
23.03.18,07:30
Ano škoda bola vyčislena znalcom. Uz to riesi pravnik. Dakujem.