moke
08.08.06,11:54
Mám na vás otázočku. Chcem sa opýtať,či môžem dať výpoveď, ak mám zmluvu na dobu určitú. Alebo môžem skončiť iba po uplynutí zmluvy?
Ďakujem.
alušik
08.08.06,10:01
V prípade, že chceš pracovný pomer ukončiť skôr, ako uplynie lehota, na ktorú je uzatvorený, môžeš dať výpoveď. Buď Ti bude plynúť výpovedná lehota, alebo sa môžete so zamestnávateľom dohodnúť a skončiť pracovný pomer dohodou v zmysle §60 ZP.:)
dana9
08.08.06,10:03
Mám na vás otázočku. Chcem sa opýtať,či môžem dať výpoveď, ak mám zmluvu na dobu určitú. Alebo môžem skončiť iba po uplynutí zmluvy?
Ďakujem.


Áno, môžeš skončiť PP aj iným spôsobom.:) :
§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu


(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.
(§ 59 Pracovný pomer možno skončiť

a) dohodou,
b) výpoveďou,
c) okamžitým skončením,
d) skončením v skúšobnej dobe.)

(4) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer na určitú dobu aj bez uvedenia dôvodu; v takomto prípade má zamestnanec nárok na náhradu mzdy v sume priemerného mesačného zárobku za dobu, po ktorú mal trvať pracovný pomer.

dana:)
milanr
06.09.06,05:30
Chcem sa opýtať, čo je potrebné doručiť zamestnancovi pri skončení PP na dobu určitú. Poprípade môžete niekto prilepiť vzor skončenia pracovného pomeru na dobu určitú. Dík.
Chobot
06.09.06,08:57
Chcem sa opýtať, čo je potrebné doručiť zamestnancovi pri skončení PP na dobu určitú. Poprípade môžete niekto prilepiť vzor skončenia pracovného pomeru na dobu určitú. Dík.

Zákon neukladá povinnosť doručovať niečo pri skončení PP na dobu určitú. PP jednoducho skončí v dohodnutý deň a je to. Jedinou povinnosťou je vystaviť potvrdenie o odpracovaných rokoch a prípadne pracovný posudok, ak si ho zamestnanec vyžiadal.

Ale nič nebráni firme napísať krátky list - oznámenie, že PP sa v súlade s prac. zmluvou uzatvorenou na dobu určitú končí dňa .......
milanr
06.09.06,09:56
Dík za radu, presne taký list vo forme upozornenia, že jeho PP skončí uplynutím dohodnutej doby som odoslala ZC.