mysimis
08.08.06,13:45
Práve vypisujem pracovnú zmluvu pre zamestnanca. Chcem sa opýtať, či mu do kolónky druh práce môžem napísať obslužný personál fitness centra?
Fany
08.08.06,11:49
Samozrejme, zamestnávateľ určuje, na akú profesiu prijíma zamestnanca.
Gabi03
08.08.06,11:53
Ja by som ako prílohu k zmluve dala ešte popis náplne práce k tomu druhu práce, nakoľko mne osobne nie je jednoznačné, čo taký človek musí robiť.
Zoltán Kovács
08.08.06,12:01
Ja by som ako prílohu k zmluve dala ešte popis náplne práce k tomu druhu práce, nakoľko mne osobne nie je jednoznačné, čo taký človek musí robiť.
Súhlasím s Gabi03, a doplňam, že Inšpektorát práce takúto definíciu neuzná. Nakoľko (citujem) "obslužný personál fitness centra" nie je druh práce ale profesia. Do druhu práce treba písať konkrétne vykonávané činnosti. Môže sa to riešiť aj s prílohou k pracovnej zmluve.
mysimis
08.08.06,12:09
neviem vystihnúť jeho prácu inými slovami - jeho náplňou práce je zapisovať prichádzajúcich do fitka, vydá im kľúčik od skrinky v šatni, upratuje jednak športovú miestnosť, jednak sociálne zariadenia. Preto som to nazvala ako obslužný personál.
Zoltán Kovács
08.08.06,12:11
neviem vystihnúť jeho prácu inými slovami - jeho náplňou práce je zapisovať prichádzajúcich do fitka, vydá im kľúčik od skrinky v šatni, upratuje jednak športovú miestnosť, jednak sociálne zariadenia. Preto som to nazvala ako obslužný personál.

Ale veď práve teraz si zadefinoval presne pracovnú náplň. Ja by som to takto všetko rozpísal čo má robiť. Už aj z toho dôvodu aby neskoršie neboli problémy s tým, že nejakú prácu nechce vykonať.
mysimis
08.08.06,12:13
Dobre toto viem rozpísať do náplne práce, ale čo napíšem do pracovnej zmluvy ako druh práce?
Zoltán Kovács
08.08.06,12:24
Dobre toto viem rozpísať do náplne práce, ale čo napíšem do pracovnej zmluvy ako druh práce?

Napr. obsluha klietov fitnes centra, riadenie prevádzky fitnes centra.......
mysimis
08.08.06,13:15
Čiže, keď napíšem do druhu práce obsluha klientov fitness centra bude to ok?