Gabr
08.08.06,12:51
Mám otázočku,
máme dve firmy - jeden majiteľ. Zamestnancov v jednej firme prepustil a prijal do druhej. Počula som, že existuje niečo také, ako dohoda zamestnávateľov, že u jedného nebude vyplatená nevyčerpaná dovolenka a druhý prevezme túto nevyčerpanú dovolenku za zamestnancov, ktorí k nemu prešli. Firmy si potom prefakturujú náklady spojené s nevyčerpanou dovolenkou. Viete niekto niečo o tejto možnosti? Ďakujem za každú odpoveď. Pekný deň.
inuš
08.08.06,11:04
Ja osobne som sa niečim takým nestretla. Ja by som to riešila asi tak, že v jednej firme preplatím zamestnancom nevyčerpanú dovolenku pri skončení pracovného pomeru. V druhej firme nastupujú do práce a tam by som začala nanovo počítať nárok na dovolenku od nástupu do zamestnania.
Zoltán Kovács
08.08.06,11:32
Mám otázočku,
máme dve firmy - jeden majiteľ. Zamestnancov v jednej firme prepustil a prijal do druhej. Počula som, že existuje niečo také, ako dohoda zamestnávateľov, že u jedného nebude vyplatená nevyčerpaná dovolenka a druhý prevezme túto nevyčerpanú dovolenku za zamestnancov, ktorí k nemu prešli. Firmy si potom prefakturujú náklady spojené s nevyčerpanou dovolenkou. Viete niekto niečo o tejto možnosti? Ďakujem za každú odpoveď. Pekný deň.

Existuje táto možnosť. Neviem či to správne pomenujem, ale je to niečo podobné - zmluva o prevzatí záväzkov...... alebo niečo podobné.

Pomožte Gabr.
endrju
08.08.06,11:51
Mám otázočku,
máme dve firmy - jeden majiteľ. Zamestnancov v jednej firme prepustil a prijal do druhej. Počula som, že existuje niečo také, ako dohoda zamestnávateľov, že u jedného nebude vyplatená nevyčerpaná dovolenka a druhý prevezme túto nevyčerpanú dovolenku za zamestnancov, ktorí k nemu prešli. Firmy si potom prefakturujú náklady spojené s nevyčerpanou dovolenkou. Viete niekto niečo o tejto možnosti? Ďakujem za každú odpoveď. Pekný deň. Zakázané to nie je. Musí to byť ale urobené tak, aby to mala v konečnom dôsledku v nákladoch tá firma, v ktorej vznikla nevyčerpaná dovolenka. Myslím si, že ani auditori alebo "daniari" by nemali mať k takémuto postupu výhrady. Nie je však možné niečo také si vynucovať. Žiaden zákon takú povinnosť neukladá. ;)
vladan
09.08.06,17:21
Mám otázočku,
máme dve firmy - jeden majiteľ. Zamestnancov v jednej firme prepustil a prijal do druhej. Počula som, že existuje niečo také, ako dohoda zamestnávateľov, že u jedného nebude vyplatená nevyčerpaná dovolenka a druhý prevezme túto nevyčerpanú dovolenku za zamestnancov, ktorí k nemu prešli. Firmy si potom prefakturujú náklady spojené s nevyčerpanou dovolenkou. Viete niekto niečo o tejto možnosti? Ďakujem za každú odpoveď. Pekný deň.

toto BOLO v Zákonníku práce, ale novelou z roku 2003 to vypustili ;)