jessko
22.03.18,20:41
Ako postupovať, pokiaľ zamestnávateľ urobil ročné zúčtovanie dane, ale objavili sa ďalšie príjmy, ktoré je potrebné uviesť do daňového priznania? Viem, že by som ešte mal podať riadne daňové priznanie, akurát mám tam uviesť iba tie ďalšie príjmy okrem tých, ktoré už boli v RZD? čo s nezdaniteľnou časťou, tu tam nemám už uvádzať? Ďakujem za akékoľvek rady
veronikasad
22.03.18,19:45
V DP uvedies súčet príjmov z RZD + ostatné novoobjavené príjmy a uplatnis ročnú nczd
Tweety
22.03.18,19:46
Uvedieś všetky príjmy, teda aj tie z RZD.
jessko
22.03.18,19:47
a co s preplatkom, ktory vysiel v ramci RZD? to mam opatovne poziadat danovy urad o vratenie preplatku, nakolko v RZD je uvedene, ze ho zamestnavatel vrati zamestnancovi?
veronikasad
22.03.18,19:50
Preplatok vyplatí zamestnávateľ, DP treba správne vyplniť, a prípadný nedoplatok z ďalších príjmov uhradiť do lehoty na podanie DP.
jessko
22.03.18,20:03
áno, ale keď to nanovo všade spočítam a vyplním, vychádza mi opätovne preplatok na dani z príjmov :( logiku by mi to dávalo, keby som mal urobiť dodatočné daňové priznanie...
veronikasad
22.03.18,20:05
Nemôže ti vyjst preplatok, pretože v DP už neuvadzas úhrn zrazených preddavkov od zamestnávateľov, ktoré boli zahrnuté do RZD. Preplatok môže vyjsť len z nových príjmov, ak boli zrazene preddavky...
jessko
22.03.18,20:10
ak teda mám sčítať príjmy z RZD + nove príjmy a nemám už uviesť sumu zrazených preddavkov, dostanem sa k nedoplatku na dani, čo tiež nie je teda OK
veronikasad
22.03.18,20:12
Aké sú nové príjmy? Zo závislej činnosti?
veronikasad
22.03.18,20:14
Zamaz osobné údaje a príloz RZD na poradu
jessko
22.03.18,20:14
áno - jeden zo SK, druhý z ČR ale tam som použil metódu vyňatia príjmov; dopracujem sa ku základu dane, z ktorého vypočítam tú daň, ale nemám kde uviesť, že ten preplatok bol už zrazený; pri dodatočnom priznaní by to zmysel dávalo...
jessko
22.03.18,20:22
pridal som to do clanku,

dalsie prijmy su 0,21 € zo SK
z CR je 29,22 € a pouzil som vynatie prijmov
ziadne dalsie odvody alebo dane neboli zaplatene...
jessko
22.03.18,20:45
ešte mi napadlo - nemala by byť v tom potvrdení o RZD vyplnená aj druhá časť, kde by teda uviedli, že evidujú zostatok na preplatku, tým pádom by ho zamestnávateľ nevyplatil a vyplatil by ho na základe toho priznania daňový úrad?
veronikasad
22.03.18,20:50
použiješ daň z r.06 RZD + zaplatené preddavky z nového potvrdenia o príjme
jessko
22.03.18,20:57
Cize do zrazenych dat tu hodnotu z r6 rzd, tym padom by to sadlo... aj ked neviek ci by nemala mat vyplnenu tu druhu cast rzd na zaklade ktorej by jej zakestnavatel nevyplatil preplatok ale az danovy urad
veronikasad
22.03.18,21:02
druhá strana by mala byť vyplnená, ak však už preplatok bol vyplatený cez zamestnávatela, DU ho nebude vyplácať druhý raz.
jessko
22.03.18,21:09
Rzd je zo 14.3. Cize este len bude vyplateny... druhu stranu pre istotu nemam - cize mam to nechat aby to vypkatil zamestnavatel? Alebo v tej druhej strane bude uvedeny zostatok preplatku (ak som sa docital spravne, vyplnenim druhej casti uz nebude vyplacat zamestnavatel nic), cize by to vyplatil DU?