hanelle
23.03.18,06:20
Robím jedno opravné DP... Známej bolo vykonané RZD, vyšiel preplatok 41 Eur a ten jej bol vrátený vo výplate za február. Teraz sa spamätala, že šak mala ešte dohodu... Mám od nej už potvrdené RZD od zamestnávateľa aj s vyplnenou druhou časťou o vrátení preplatku, tých 41 a mám od nej aj potvrdenie o zdan.príjmov zo zabudnutej dohody. Nahodila som do opravného DP oba príjmy a vyšiel preplatok 35. Daňovému úradu musí poslať späť ten rozdiel 6 eur, však? A ja to len uvediem v poznámke?
ivka70
23.03.18,05:38
zaplatenu dan si dala bez tych 41 eur?
hanelle
23.03.18,05:43
nie, do riadku 64 v DP A som dala sumu dokopy z úhrnu preddavkov na daň zo zmluvy + z dohody
jessko
23.03.18,05:49
ako postupovat, ak mam tiez RZD, kde zamestnavatel este nevyplatil preddavok - na druhej casti poznaci len ze je zostatok z preplatku, ten nevyplati a ja mam podat opravne danove priznanie, kde to cele napocitam a preplatok vrati nasledne danovy urad?
ivka70
23.03.18,08:13
tvojou prilohou opravneho DP je RZD, nie original tlaciva od zamestnavatelov, tu dan vratenu tam musis zohladnit
ivka70
23.03.18,08:14
jessko zamestnavatel ak uz urobil rzd musi preplatok vyplatit a postupujes ako hanelle
alebo sa dohodnu, ze zamestnavatel rzd nikdy nerobil a namiesto neho da potvrdenie o zdanitelnej mzde a zamestnanec si poda riadne DP
hanelle
23.03.18,08:48
ďakujem, takže len v riadku 64 dám sumu zníženú o vrátenú daň a potom vyjde čo má doplatiť... už to takto sedí aj v DP. Ešte raz vďaka
jessko
23.03.18,10:45
pani z danoveho uradu mi povedala, ze ak bolo urobene RZD a nebolo este vyplatene a zaroven zamestnavatel potvrdu druhu cast RZD, tym dnom uz prestava vyplacat preplatok (zrazat nedoplatok) a vysporiadanie si uz riesi danovnik cez danove priznanie. a ano, v pripade uz vyplateneho za zrazene preddavky ponizuju o preplatok. Tiez som navrhol, ze by sa "zrusilo" to rzd a na miesto toho by bolo potvrdenie, ale neviem, co to uz budu ochotny urobit