Ajdinka
23.03.18,08:20
v našom zariadení preberám poštu, tak som si dala urobiť nový OP s čípom, aby som mohla používať elektronickú schránku, na policajnom oddelení mi nedali čítačku z dôvodu že som nepožiadala o aktiváciu ZED - čo je v poriadku, lebo ho nepotrebujem, lenže náš štatutár si dal tieť urobiť už dávnejšie OP s čípom (čo mi až teraz oznámil) ale čítačku mu nedali - informovala som sa na polícii tak mi povedali že zrejme nemal aktivovaný ZED - je to tak?
jakubzemko
25.03.18,20:04
Čítačky čipových kariet dostávajú občania pri aktivácii bezpečnostného osobného kódu na okresnom riaditeľstve Policajného zboru, avšak len do ich vyčerpania zásob. Osobne mam guláš v tom čo je ZED, Bok a neviem co všetko. Jednoducho som prišiel na políciu, povedal som im že chcem aktivovať občiansky, teta sa ma opýtala že čo, moja odpoveď všetko a čítačku som dostal :) požiadali ste o aktiváciu eid - občianskeho preukazu? Ak nie, tak vám je čítačka zbytočná. Preto vám ju ani nedali.
aVennGeer
25.03.18,20:25
Jedná sa o ZEP - zaručený elektronický podpis. Čítačku by mali dať v prípade aktivácie preukazu (BOK). Ak nedali, najjednoduchšie je dať si urobiť ZEP a dostanete ju.
Ajdinka
26.03.18,06:43
aktivácia to je ten 6 miestny kod, čom som dávala na políii?
jakubzemko
26.03.18,15:23
hej, ja som vypĺňal 3 kódy
Ajdinka
05.04.18,05:21
vďaka