mango28
23.03.18,12:05
Sme s.r.o a podavali sme elektronicky oznamenia o predlženi lehoty na podanie DZ. A stale nam vypisuje že STAV SPRACOVANIA: NEPRIJATE A POTVRDENE. a DOVOD ODMIETNUTIA: NEPLATNA AUTORIZACIA. Neviete nam s tym pomoct? Kde nastala chyba? a prave pozeram ze aj co sme posielali DP za auto...prislo to iste..:( :(
petra:-)
23.03.18,11:23
Zavolajte na 048/4317222 voľba č. 1 - tam Vám najlepšie poradia čo s tým. :)
Žabinka
23.03.18,11:29
pozri si https://sk-sk.facebook.com/FinancnaSprava/posts/1348651618482090
a ako si podávala, s eID alebo ako? ak s eID, máš v ňom už nový certifikát? aj tu to bolo rozoberané http://www.porada.sk/t303073-co-mam-robit-eop-podpis-a-hlaska-a-a-neplatna-autorizaciaa-a.html
mango28
23.03.18,19:44
bohuzial nedovolala som sa...stale obsadene...
mango28
23.03.18,19:46
ano certifikat je novy....stale mi vypisuje to iste...poslem vyplnene tlacivo a odpoved ta ista neprijate, autorizacia neplatna..no tak nic, v pondelok pojdem na danovy..:(
Žabinka
23.03.18,20:07
a používaš ten nový certifikát? lebo môžu sa zobrazovať aj starý aj nový.. https://www.slovensko.sk/sk/oznamy/detail/_prakticke-informacie-suvisiace
a nedovolala si sa na FS, lebo majú poruchu, čítala som na stránke..:rolleyes: v super čase..:rolleyes:
misoft
23.03.18,20:32
Žabík.... na Slovensku nič nové.... je to predsa náš folklór....:D:D
mango28
24.03.18,07:35
ano novy, keby som mala stary tak by to zlyhalo pri podpise dokumentu. ale mne to aj podpise odosle. aj to mam v schranke odoslane a potom po par minutach mi dojde to naspet ze to bolo neprijate a potvrdene, neplatna autorizacia. Este ma napadlo lebo pri registracii na DU nam ta pani dala papier s ID a tvrdila ze to je vsetko. Ci nas ona autorizovala. Ale ked sa prihlasim a na boku v kolonke moje autorizacie mame svoju firmu. tak nechapem.
mango28
26.03.18,09:51
Tak dnes 3 hodiny na DU a nikto nam nevedel pomoct. Ani na infolinke Finančnej správy. Mali sme poslat mailom vsetky informacie, že sa nam ozvu. Zatial som bola za veducim pobočky a podala som vsetky tlačiva pisomne na podatelni. Ešte sa chcem opytat, aky bol postup ked ste si vybavovali elektronicky podpis na policii? Je to elektronicky podpis pre s.r.o.
Žabinka
26.03.18,09:56
elektronický podpis nie je pre sro, ale pre občana.. ak sa nemýlim, ty si v inej téme písala o sro manžela, tak neviem, či teraz riešiš túto sro,..
kto je v sro konateľ, kto má eid konateľ alebo ty, ak ty tak si splnomocnená podávať dokumenty za sro?
mango28
26.03.18,10:02
ano to pomaham manzelovi....tak praveze on ma vybaveny elektronicky podpis pre občana. Ale ked podava tlačiva pre svoju s.r.o. tak nam to finančna sprava posiela spat. Tak riešime kde je chyba.
mango28
26.03.18,10:10
manžel ma všetko zaregistrovane, pridelene ID, na DU urobena autorizacia firmy, na policii vybaveny elektronicky podpis ako FO, mame BOk,ZEP PIN,ZEP PUK, čitačku...tak ja neviem kde je chyba...
Žabinka
26.03.18,10:16
potom je to ozaj zvláštne.. čiže všetko robí akože manžel cez svoje údaje.. a keď pozrieš na stránke FS po prihlásení, klikneš na Autorizácie a zastupovania a potom Správa autorizácií subjektu, čo tam vidíš keď rozklikneš lupu na konci riadku? máš odkliknuté všetky 3 položky: Neobmedzený prístup k službám PFS, Oprávnenie na udeľovanie oprávnení na podávanie elektronickými prostriedkami, Oprávnenie na prijímanie písomností doručovaných elektronickými prostriedkami ?
Žabinka
26.03.18,10:18
a ešte mi napadlo, ako sa prihlasuješ na portál, cez Kvalifikovaný elektronický podpis?
Jarka 1
26.03.18,10:27
Tak presne toto mi vypisovalo minulý týždeň, keď som chcela podať priznanie k DPH. Najmenej 5 pokusov a stále tá istá hláška. Tak som sa na to vybodla, dala kávu a o hodinu som to skúsila znova. Tipla som si čas po 18 h, že už bude menší nápor. A čuduj sa svete, potom mi to prešlo na prvý pokus. Tak si myslím, že ten ich slávny systém, nebude taký dokonalý.
mango28
26.03.18,10:58
dnes na danovom nam vsetko skontrolovali a ze je to vporiadku, ale vecer sa prihlasim a zase vsetko skontrolujem. A aky je prosim ta rozdiel medzi kvalifikovanym elektronickym podpisom a elektronickym podpisom?
mango28
26.03.18,11:03
Ja som to uz skusala rano, na obed,vecer aj v noci..a nic nepreslo..Ani na danovom nevedeli ze co s tym. po telefone na infolinke financnej spravy tiez nie...este pojdem na policiu a dam vsetko skontrolovat, vsak to nie je normalne.
Žabinka
26.03.18,11:13
pýtala som sa preto, lebo na FS sa píše:

Upozornenie: Je nevyhnuté zrealizovať vždy prvotné prihlásenie prostredníctvom nového kvalifikovaného podpisového certifikátu (ZEP) pre účely elektronického podpisovania a podávania dokumentov s využitím ZEP-u.

Príklad/vysvetlenie: Mám nový certifikát. Rozhodol som sa podávať formuláre prostredníctvom certifikátu ZEP. Musím zrealizovať prvotné prihlásenie do osobnej internetovej zóny (OIZ) prostredníctvom tohto certifikátu ZEP. Po prihlásení môžem začať el. podávať dokumenty a podpisovať so ZEP-om. Následne počas doby platnosti certifikátu ZEP už sa môžem prihlasovať do OIZ cez ID a heslo alebo cez tento ZEP. Ak mi skončí platnosť tohto ZEP a získam nový certifikát ZEP, musím celý postup prvotného prihlásenia cez nový ZEP do OIZ realizovať odznova.
Žabinka
26.03.18,11:16
mango28
26.03.18,11:45
vecer to skusim este raz, ale presne cez tento postup sme to robili...vdaka
Ing. Ľubomír Janoška
26.03.18,11:49
podávala si priamo cez portál FS alebo cez slovensko.sk ?
mango28
26.03.18,11:52
cez portal FS
Ing. Ľubomír Janoška
26.03.18,12:24
tak to by mohlo fungovať aspoň teoreticky
misoft
26.03.18,14:04
mimotemy - oné.... im tam nikdy to nefungovalo na 100% - za 9 mesiacov mali 57x výpadok. V zmluvách z prevádzkovateľmi portálov je uvedené, že ak nefunkčnosť presiahne 60 hodín, majú byť vraj nejaké sankcie, siahnutie na platby a pod. Tých 57 dní už teraz presiahlo spomínaných 60 hodín - a ako zvyčajne - vinník neznámy, sankcie sa nekonajú. Ale daňovník, ak nepodá včas (aj pre ich neschopnosť), je sankcionovaný - to je zase ich 100% --ne fungujúca istota.
ellishia
27.03.18,21:06
Dobrý deň, ako ste to nakoniec vyriešili? Mám rovnaký problém.
mango28
03.04.18,09:36
Dobry den, nakoniec sme to vyriesili na policii nas..odhlasili, znova prihlasili, znova naistalovali certifikat..a vymenili citacku.. a uz to funguje..:)