Mik148
23.03.18,20:36
Ladim na tv LG 43uj6307 kanály a vždy mi ich naladí od 4000 vyssie. Ked mi nedavno ladil technik, naladil od 1 pekne po poradi skylink.
misoft
23.03.18,20:24
Zásada u tých prístrojov často je, e pri automatickom ladení si ich zoradí podľa svojho. Úprava - musíš vyhľadať v menu TV správcu kanálov (napr. Channel Edit, Channel Manager) a tam by sa malo dať presúvať kanály podľa seba.
Mimochodom - pokiaľ pokiadáš otázku - UVEĎ všetky informácie - to, že máš TV značky LG - vieme, ale ostatné si máme vyveštiť? Alebo vyhľadať v krištáľovej guli?
buchač
23.03.18,20:35
Skylink ovládač :

- menu
- úprava zoznamu
- úprava zoznamu staníc - vyžaduje heslo
alebo
- editácia obľúbených

Podotýkam, že je to základný postup, ďalej som nešiel...nemienim si rozštelovať svoje nastavenia. ;)

Druhá možnosť je aj YT
https://www.youtube.com/results?search_query=skylink+nastavenie

Tá tretia je návšteva predajcu Skylinku, je ich plno....a nech nastaví kartu
misoft
23.03.18,20:40
Pravdepodobne má TV s DVB-S a kartu má v CA module v CI slote - takže ide bez sat. prijímača priamo cez TV sat. tuner. Vtedy používa na editáciu kanálov menu v telke - platí pre všetky druhy (DVB-T, DVB-C, DVB-S) tunerov v telke prítomných. Samotná karta s tým nemá nič spoločné - tá slúži len na DEKÓDOVANIE, na ňu sa poradie kanálov neukladá.
Keby zobral kartu z telky, kde má zoradené kanály a dal do druhej telky - tam by boli naďalej rozhádzané, nezoradilo by ich podľa prvej telky.
buchač
23.03.18,20:43
misoft (Dnes 21:40) Samotná karta s tým nemá nič spoločné
Keby zobral kartu z telky, kde má zoradené kanály a dal do druhej telky - tam by boli naďalej rozhádzané, nezoradilo by ich podľa prvej telky.
===================
Ty ale asi nemáš Skylink...všakže ? ;)

Lebo ja Ti chodím pravidelne do Sky na oživenie karty po zime.
Čiže v predajni položí maník kartu do telky a aktualizuje ju.
Ja prídem na chalupu, šturím kartu do dekódera a fertig.
Nastavenie je rovnaké v oboch prípadoch...programy sú na daných číslach.
Mik148
23.03.18,21:39
Da sa ladit cez fastscan na ci modul? Urcite to ide, ked to ten technik spravil. Len som nebol pri nom vtedy.
Taserda
25.03.18,03:10
Karta s poradím staníc nemá nič. Ak však spustáš Fast scan tak poradie bude ako ho určil Skylink. Preto si treba vytvoriť Favoritny zoznam a prepínať v ňom, tam Fast scan nezmení poradie staníc. Rovnako ani modul nemá nič s ladením, je na dekodovanie. Stanice naladíš aj bez modulu alebo karty.
misoft
25.03.18,13:21
buchač - lenže on ti kartu aktualizuje, dekódovanie, kódy, prístup - nemá to nič spoločné s ladením. Programy - naladené - zostali v tom stroji, kde kartu strkáš - a tú predsa k technikovi nenosíš. Pokiaľ by si svoju kartu pichol do iného prijímača, kde sú inak naladené programy - nenahodilo by tvoje poradie kanálov, ale zostali by tie v tom cudzom prístroji, akurát by sa sprístupnili tvoje programy (ale inde v poradí uložené). Tu si na omyle. Karta slúži na DEKÓDOVANIE, nie na ladenie - to vykonáva buď satelitný prijímač, STB, alebo satelitný tuner v telke.