poodleman
24.03.18,11:54
Zdravím,mám notebook Toshiba Satellite A300D 17D PSAKCE a už asi týždeň mi vždy pri zapnutí vyskočí viď príloha.Operačný je Win 7.Diky ;)
misoft
24.03.18,15:06
Skús F2 a ak nabehne BIOS nastavenia - zadaj Load default setting. Máš konflikt na zbernici medzi dvoma zariadeniami, ktoré sa snažia o súčasný prístup.
poodleman
25.03.18,09:56
No akurát som skúsil a je to ešte horšie dookola sa vypína a zapína na 5 sek.
misoft
25.03.18,10:58
Ak sa dostaneš do BIOSu - je HDD v zozname zariadení? Nájde ho BIOS?
Toto si prečítaj http://www.tomshardware.co.uk/forum/303688-30-resource-conflict-phoenix-bios
Ale to bude asi chcieť NB rozbrať, vyťahovať jednotlivé komponenty (odpájať) a skúšať. Pokiaľ to bude stále robiť - možno motherboard je odpísaná. V tom prípade skús ešte servis, ak máš na HDD svoje dáta - vyber ho a pripoj k inému PC a stiahni si ich a zálohuj. Môžeš tiež použiť Live CD linux (bootovanie z USB, neinštaluje sa) a zistíš, či v ňom nabehne, alebo nie. Ak nenabehne ani pri tom - tak buď servis (ale podľa mňa by sa to vzhľadom k hodnote NB ani neoplatilo), alebo elektrošrot.
poodleman
25.03.18,11:05
Problém je v tom,že sa tam ani neviem dostať...
misoft
25.03.18,12:16
Do BIOSu? Tak potom je to v p***i - takže buď servis (škoda peňazí), alebo elektrošrot. Ale pre pokoj duše - skús LiveCD linux. Ak ani ten nezaberie - tak je Tochiba u japonských bohov....
PotPalo
04.04.18,15:41
Dokola sa vypína a zapína, to ako že začne bootovať, a reštart? Zvyčajne to robí nesprávne nastavený režim harddisku. Pozri či je režim AHCI alebo Compatible a prípadne ho zmeň. (do nastavení BIOSu sa dostaneš stláčaním F2 pri zapnutí)
poodleman
07.04.18,13:32
Stlačím power,rozsvietia sa LED-ky kde ukazuje či je vyp zap,HDD a pod a kde sú dotykové tlačidlá,obrazovka čierna,5sekúnd vydrží a vypne a zas to isté dookola...takže v podstate ani nestihne bootovať,ani logo nenabehne nič...režim HDD je AHCI.Áno viem,už som sa tam hrabal a vypínal kadečo,ale bez zmeny,no HDD som nemenil nechal som AHCI.
misoft
07.04.18,19:26
Tak skús IDE pri SATA Mode.... Vrátiť po vstupe do BIOSu to vždy môžeš späť.
poodleman
15.04.18,10:42
IDE tam nie je,je tam iba AHCI a Compatibilit,zmenil som na Compatibilit,ale bez zmeny,notebook sa síce zapol aj po zmene a reštarte(čo bolo asi skôr šťastie),že nevypínal sa a nezapínal vkuse dookola,ale tá hláška tam tak či tak ostala.
misoft
15.04.18,14:31
Skús ešte, či sa dostaneš do Safe Mode, pri bootovaní (než začne úplne nabiehať), opakovane stláčaj F8.
Jedno je isté - je tam konflikt pripojených periférií na PCI bus-e. V BIOSe by malo byť toto niečo podobné
https://www.pcbuyerbeware.co.uk/wp-content/uploads/2014/05/AwardPnP-PCIConfig.gif
Resource Controlled - skús na Auto
poodleman
21.04.18,18:37
Momentálne je to ešte o dosť horšie,nie a nie vôbec začať bootovať a dostať sa aspoň po tú hlášku,len stlačím power 5 sek a vyp a zas zapne zas vyp :-D Pridal som aj foto BIOS-u keď sa tam ešte dalo dostať.