luluba
24.03.18,16:22
Bolí ma oblasť hrubého čreva. Bolesť je na ľavej časti tela, zacina to nad panvovou kosťou smeruje to 20 cm smerom dole. Robili mi už dvakrát sono brucha, nič nenašli. Krv aj moč je OK.Ani CRP nie je zvyšné. Bolesti neprestavaju, skôr sú väčšie. Dostal som Dupastalin. Viete poradiť čo by to mohlo byť?
buchač
24.03.18,16:29
Vcelku súhlasím s tým vyšetrením.

Snáď len poopravenie samotného vyšetrenia.
Rektoskopia je vyšetrenie len konečníka a blízkeho okolia.
V prípade vyšetrenia hrubého čreva ide o kolonoskopiu.
Terezia13
24.03.18,18:56
môže to byť aj alergická reakcia na niektoré potraviny - napr. mlieko a mliečne výrobky, múka, vajíčka, sóju, cukor ten je tiež silný aj keď ešte nepoznaný alergén, ale dokáže v organizme urobiť veľa zla, skúsila by som vyšetrenie na intoleranciu na potraviny
Anika61
24.03.18,21:22
Môže to byť aj bedrový kĺb....mne takto bolesť vyžarovala do brucha.,....prípadne spodná časť chrbtice to môže spôsobiť...daj si urobiť magn.rezonanciu
Nandrolon
25.03.18,06:58
Takmer 100% vysledok budes mat az po kolonoskopii, ako pise Buchac. Ziadne efektivnejsie vysetrenie hrubeho creva neexistuje.
buchač
25.03.18,07:21
Keďže si dostal Dupastalin, to znamená, že lekár sa vybral cestou hľadania príčiny v čreve.
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/duspatalin-200-735539.html

To, že výsledky krv a moču sú OK, to ešte nič neznamená. USG tiež nemusí ukázať podstatu problému...a ak jedinec nejde na vyšetrenie na lačno, tak dupľom.

Ono ten popis problému je vcelku o ničom, z toho by nevyšiel ani len lekár...aké sú bolesti, ako často sú, aká je stolica, je v nej krv, etc...tam je toho treba podstúpiť viac. Vyšetrenie u internistu a asi aj u chirurga.
Ako som už spomenul, posledná inštancia je kolonoskopia, tá vyšetrí poriadne hrubé črevo.
Ak sa vylúči príčina v hrubom čreve, tak sa pokračuje inde.
Kabaka123
25.03.18,08:29
chrbtica?
Mila123
25.03.18,16:57
nielen Juraj je doktor, ale vidím, že aj 922 je doktor (lekár)......
ešte nevidela a ani nepočula moja dcéra(lekárka), aby nejaký dr. robil kolonoskopiu v celkovej anestéze pre diagnostické účely....
ZP nepreplácajú anestézu (infiltračnú) pri takomto vyšetrení, u nás sa robí za doplatok 100,- € pre anesteziológa
buchač
25.03.18,16:59
922 (Dnes 18:51) To hej, ale 20 cm vysetri aj rektoskop. Potom moze pristupit aj ku kolono v celkovej anesteze
=======================
Nemá asi význam...
Rektoskopia sa robí zlatokopom, aby sa zistilo, že akí sú bohatí.

Keď už vyšetrenie, tak poriadne...a celé.
Dôvody nemá význam špecifikovať.
buchač
25.03.18,17:12
Mila123 (Dnes 18:57) nielen Juraj je doktor, ale vidím, že aj 922 je doktor (lekár)......
ešte nevidela a ani nepočula moja dcéra(lekárka), aby nejaký dr. robil kolonoskopiu v celkovej anestéze pre diagnostické účely....
=============
Hm...takže inak ? ...a nechcem byť nejak osobný.

1. Nikdy som netvrdil, že som doktor = MUDr.

2. Ako dlho je po promócii Tvoja dcéra ? ... rok, dva ...?
Asi vieš, na čo narážam.

3. Tvoja dcéra (lekárka) ešte veľa nevidela a ani nepočula...a to vravím o lekárskom prostredí ?
P.S.:
Svojho času jeden neurológ - primár - odborník - starý praktik po zhliadnutí mojej rany a výsledkov z elektrovyšetrenia (nehľadám názov) zdúpnel. Poškodená ruka lepšie výsledky ako zdravá. I riekol..." tak to som ešte nevidel...môžem si to odfotiť ? Dám do publikácie. "

4. Kolonoskopií mám za sebou XX...viac ako videla Tvoja dcérka.

5. Všetky boli robené pod narkotikami pichnutými do žily...Dolsin, ten druhý názov si nespomínam.
Mila123
25.03.18,17:34
Moja dcéra je po ukončenom vzdelaní presne 02 06 2016 budú plné 2 roky, pracuje na ortopedicko - traumatologickom oddelení.......(denne je na op. sále) a toto vie aj moja druhá dcéra, ktorá je v 5. ročníku na LF, odbor stomatologické lekárstvo, a ešte jedna vec: mám veľmi dobrú priateľku, je lekárka na gastroenterologickej ambulancii u nás a druhá je jej sestra (endoskopická).....
stačí? mám dosť argumentov?
buchač
25.03.18,18:39
Stačí ? Ani nie...ALE to je jedno, nebudeme sa tu prieť....či ?
No mám dojem, že si ma celkom nepochopila.

Tvoje dcéry sú lekárky...šak OK, kámošky detto. ALE ako je to s Tebou ? Ty nie si lekárka...či ? ;)
Takže všetko, čo povieš, je v podstate z druhej ruky...na rozdiel odo mňa, ja vravím len za seba. :)

Apropó...k tomu PS si sa nejak nevyjadrila.
korela
25.03.18,19:53
https://www.mojlekar.eu/sprava/171/Doc-MUDr-Ladislav-Kuzela-CSc
.
Vyšetrenie aj do 24 hod alebo v čase víkendov a sviatkov.
Gastroskopia a kolonoskopia aj v celkovej anestézii
(Veľmi dobrá informačná stránka pre pacientov pre celú oblasť gastro.)
https://www.gastroenterolog.com/
.
https://www.google.sk/search?q=kolonoskopia+v+celkovej+anest%C3%A9zii&oq=kolonoskopia+v+celkovej+anest%C3%A9ze&aqs=chrome.1.69i57j0.14390j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Mila123
25.03.18,20:09
Juraj, mám aj SZŠ, odbor zdravotnícky asistent, a som v 2. ročníku VŠ, odbor ošetrovateľstvo,normálne chodím aj na praktické cvičenia na oddelení, moja druhá VŠ (viac sa nebudem vyjadrovať k Tebe), ja som s Tebou skončila
buchač
25.03.18,20:38
Mila123 (Dnes 22:09) ...(viac sa nebudem vyjadrovať k Tebe), ja som s Tebou skončila
================
Lenin povedal..." Učiť sa, učiť sa, učiť sa. ".... ;)
Ja sa tiež učím...každý máme to svoje.
Ja chcem...Ty musíš ? :)

Počkaj, počkaj...ako skončila, prečo skončila ?
Ale to sa týka len ohľadom zdravia alebo na furt ? :rolleyes:
alaya1
25.03.18,21:05
Na tejto stranke sa neoplati ohanat VS a druhymi uz zvlast :) :)...ale naozaj sa da vykonat toto vysetrenie pri "nevedomi"- aka forma to uz neviem, konkretne moj sused cestoval az na stredne Slovensko, aby mu to umoznili a rodinny priatel v BA- nemncnice mozem zistit. Takze sa to vykonava aj tak- ci za poplatok to neviem.
alaya1
27.03.18,19:41
takze som zistila, ze v anesteze bol moj sused v B. Bystrici, v BA robili na Kramaroch a robia v celkovej aj v KE- Šaca. Plati sa poplatok, ak nie su indikacie ked je poplatok odpusteny.
buchač
27.03.18,20:04
....a teraz má byť čo ???

Pozri si nejaké linky, kde endoskopickí pracovníci na 99% NEDOPORUČUJÚ vyšetrenie v CELKOVEJ aneztéze.
Lebo anestéza má dosť neblahé vedľajšie účinky...napríklad aj na zhoršenie zraku.
Celková anestéza sa poskytuje malým deťom alebo nekľudným pacientom.
Pacient v celkovej anestéze nevie, nemôže,nedokáže spolupracovať s lekárom...a tá spolupráca je nie raz aj dosť dôležitá.

Celkovú anestézu robia (podľa mojich vedomostí) len súkromné zariadenia.......šak za tie prachy veru nečudo.
bettylou
28.03.18,01:11
kedy to začína? po jedle,pri nejakej námahe alebo keď ležíš, dlhšie sedíš...??? V noci? Za zlého počasia? Stále... ?
Dáša_
28.03.18,04:21
ja by som pridala reakciu na ovocie ako jablká, hrušky, hrozno. Aj to vie narobiť roadnu bolesť v črevách
alaya1
28.03.18,06:31
Buchac reagovala som na Milu pisala, ze sa nevykonava. Mozno moje info moze niekomu pomoct, ak bude musiet zakrok absolvovat a nevykonavaju sa len na sukr.pracoviskach, ale ako nadstandart za poplatok, krory nie je az tak velky.
luluba
28.03.18,17:13
Divertikel na hrubom čreve a Schmorlove uzly na chrbtici - to mi spôsobuje bolesti...závery z vyšetrení
bettylou
29.03.18,05:39
A aký je ďalší postup? Konzervatívnou liečbou alebo operácia?
kuravesele
29.03.18,12:36
Ja by som to hlavne nepodcenila. Treba si dat co najskor urobit kolonoskopiu. Znama tiez mala bolesti ako keby v creve, o dva tyzdne jej to preslo uz aj do klbu...doktor jej naordinoval ATB, cim jej utlmil hlavnu pricinu. O cca mesiac skoncila v nemocnici s otravou krvy, nakolko mala hnis v creve, ktory jej sposobil otravu krvu. Po cca 5 - 6 tyzdnoch bohuzial zomrela.
kuravesele
29.03.18,14:04
Castokrat si clovek musi sam vybavit niektore vysetrenia, kedze nie kazdy lekar je “naozaj lekar”! Ja absolutne ale naozaj “absolutne” neverim nasim lekarom !! Aj u uz spominanej “znamej, ktora ZOMRELA” zlym rozhodnutim ze “LEKARA” tak by som sa nedala len tak na rozhodnutie lekara, ked sa mi asi stav nezlepsuje..