zk24
24.03.18,15:39
Ahojte,

Riesim odizolovanie terasy od domu a rozhodujem sa ci Styrodur alebo Perimeter. Strasia ma, ze perimeter mi zozeru mysi. Nikde take skusenosti ludi som nenasla, a je to urcene na ozolaciu soklov a zakladov. Mate niekto skusenosti? Hlavny dovod u mna preco som naklonena perimetru je cena

Dakujem
Ing. Ľubomír Janoška
24.03.18,15:11
Sú to takmer rovnaké materiály, obidva sú stlačený polystyrén, rozdiel je vo väčšej pevnosti (a aj cene) Styroduru. Myši by sa Ti tam vôbec nemali dostať, keď to bude zakryté.
zk24
24.03.18,15:15
Perimeter je eps a styrodur xps ak sa nemylim. Plasia ma ze eps (gulicky) mi mysi vydlabu. Cenovy rozdiel je takmer 100% v neprospech styroduru.
zk24
24.03.18,15:20
Mysi mi vraj "podplavaju" terasu. Ze pridu odspodu popod terasovu dosku. Ale pri tych cenach ma macka na najblizsich 10 rokov bude stat menej ako styrodur na sokel:)
Ing. Ľubomír Janoška
24.03.18,15:49
Perimeter je eps a styrodur xps ak sa nemylim. Plasia ma ze eps (gulicky) mi mysi vydlabu. Cenovy rozdiel je takmer 100% v neprospech styroduru.
ale je asi 3x pevnejší
Ing. Ľubomír Janoška
24.03.18,15:52
Mysi mi vraj "podplavaju" terasu. Ze pridu odspodu popod terasovu dosku. Ale pri tych cenach ma macka na najblizsich 10 rokov bude stat menej ako styrodur na sokel:)
celú "prímurovku" okolo pivnice mám zo styroduru a ani ich nenapadne sa do toho púšťať :)
PS: ale je pravda, že mačičky sa občas prídu pochváliť s úlovkom :)
zk24
24.03.18,15:55
Perimeter je eps a styrodur xps ak sa nemylim. Plasia ma ze eps (gulicky) mi mysi vydlabu. Cenovy rozdiel je takmer 100% v neprospech styroduru.
ale je asi 3x pevnejší

Styrodur uvadza 300kPa a perimeter 200kPa
zk24
24.03.18,15:58
Mysi mi vraj "podplavaju" terasu. Ze pridu odspodu popod terasovu dosku. Ale pri tych cenach ma macka na najblizsich 10 rokov bude stat menej ako styrodur na sokel:)
celú "prímurovku" okolo pivnice mám zo styroduru a ani ich nenapadne sa do toho púšťať :)
PS: ale je pravda, že mačičky sa občas prídu pochváliť s úlovkom :)


Jo, styrodurom sa vrwj nedostanu. Ale nikto ma nevie uistit ze ani perimeter im nebude chutit:)
Ing. Ľubomír Janoška
24.03.18,16:05
Perimeter je eps a styrodur xps ak sa nemylim. Plasia ma ze eps (gulicky) mi mysi vydlabu. Cenovy rozdiel je takmer 100% v neprospech styroduru.
ale je asi 3x pevnejší

Styrodur uvadza 300kPa a perimeter 200kPa
no ja som tuším videl 700 a 200, záleží od hustoty
chandler
26.03.18,07:09
ako odbornik - chovatel mysi :) mozem zodpovedne prehlasit, ze mysi nepoznaju rozdiel medzi expandovanym a exdrudovanym polystyrenom - teda nevedia posudit, ktory mozu a ktory nemozu zozrat :) ak chcu dokazu zozrat aj ovela pevnejsie materialy ako styrodur, oztazka skor znie naco by to robili?