IvetaH
24.03.18,17:41
Výrobca dodal sro stĺpy pre osvetlenie bez DPH - tuzemské samozdanenie. SRO tieto stĺpy predala ďalej firme, ktorá ich bude inštalovať. A teraz neviem, či ten predaj fakturovať tiež bez DPH alebo musím s DPH.
Mila123
24.03.18,17:45
zatrieď ich podľa colného sadzobníka (výrobca by ti mal dať číslo CS....)
petra:-)
24.03.18,17:46
Prečo bol tovar pri tuzemskom dodaní oslobodený? Aký § uviedol dodávateľ na faktúre v odvolávke k prenosu daňovej povinnosti? Ak ide o tovar podľa § 69 odsek 12 písm. g, tak uplatňujete prenos daňovej povinnosti. (písm. g) tovary patriace do kapitoly 72 Spoločného colného sadzobníka28da) a do položiek 7301, 7308 a 7314 Spoločného colného sadzobníka,28da) iných ako uvedených v písmene a),
jslancik
24.03.18,18:11
Ak je odberateľ platca DPH, a stĺpy patria do správnej skupiny zo sadzobníka (co asi hej, keď tvoj dodávateľ to fakturoval s prenosom), tak si kladieš rečnícku otázku.
IvetaH
25.03.18,08:07
Ahoj, neviem prečo rečnícku otázku, pýtam sa lebo neviem a neviem preto, lebo som tak unavená, že mi žiadna veta v zákone nedáva zmysel. Tento rok končím s účtovníctvom (12 firiem), všetky dorobím teraz k 31.3., lebo viac nevydržím, a verte mi, robím to so zaťatými zubami a slzami v očiach z únavy a napoly bloknutým mozgom. Neviem prečo, účto mi bolo vždy koníčkom, dokonca ma ani neživí, jednoducho to tak prišlo na mňa, že nemôžem vidieť ani papier. Preto sa posledné mesiace kladiem divné otázky, ale je to z únavy.