peterPO
08.08.06,18:18
Ahojte chcem sa opitat ci by sa dalo spravit nieco take ze : Moj oco ma zivnost (maliar natiarac ) aja by som chcel na jeho zivnost toez podnikat pocas skoly aby som predaval nejake veci na obiednavku alebo takto chcem sa opitat ci by sa dalo prihlasit nejako k jeho zivnosti tak aby som aj plati dan aj vcetko co treda dakujem za radu :)
Manual
08.08.06,16:30
Ahojte chcem sa opitat ci by sa dalo spravit nieco take ze : Moj oco ma zivnost (maliar natiarac ) aja by som chcel na jeho zivnost toez podnikat pocas skoly aby som predaval nejake veci na obiednavku alebo takto chcem sa opitat ci by sa dalo prihlasit nejako k jeho zivnosti tak aby som aj plati dan aj vcetko co treda dakujem za radu :) Musíš si spraviť živnosť na seba a potom budeš platiť daň a všetko ako ostatní živnostníci.
Ak je oco maliar, môže podnikať len v tom čo má v ŽL, a ty nemôžeš na jeho živnosť predávať čo sa ti zachce. Akurát mu vyrobíš problémy.
Pekný večer...:)
duficek
08.08.06,16:34
mal by si sa venovat viacej skole. aspon co mozem sudit z pravopisu, vela tomu nedas.
nejaku kulturu treba aj pri predavani.....
otec by ta predsa mohol zamestnat napriklad na dohodu a usetrite obaja...
peterPO
08.08.06,16:39
NO moj pravopis co uz s nim akosi mne to nejde ale sak skole sa venovat traba ale chcem uz aj daco zacat robit nie ved nejako terba sa rozbehnut a dostat skusenosti :)
DanielaSL
08.08.06,16:41
mal by si sa venovat viacej skole. aspon co mozem sudit z pravopisu, vela tomu nedas.
nejaku kulturu treba aj pri predavani.....
otec by ta predsa mohol zamestnat napriklad na dohodu a usetrite obaja...

Myslím, že si mimotemy . Na iné sa pýtal.
Monika Kováčová
08.08.06,16:57
Ahojte chcem sa opitat ci by sa dalo spravit nieco take ze : Moj oco ma zivnost (maliar natiarac ) aja by som chcel na jeho zivnost toez podnikat pocas skoly aby som predaval nejake veci na obiednavku alebo takto chcem sa opitat ci by sa dalo prihlasit nejako k jeho zivnosti tak aby som aj plati dan aj vcetko co treda dakujem za radu :)

Ak máš 18 rokov a čistý register trestov môžeš si otvoriť živnosť na svoje meno s predmetom činnosti maloobchod a veľkoobchod. Žiadne prihlásenie k otcovej živnosti nie je možné. Ak by si mal živnosť na svoje meno, dostaneš aj svoje IČO a DIČ a vtedy budeš platiť daň za zisk, ktorý vyprodukuješ.