bella82
25.03.18,14:40
ako riešiť túto situáciu: syn príde do škole o 3.min 8 hod. a p.učiteľka mu zabuchne dvere pred nosom, že prišiel neskoro. Ráno bolo -9C . Nechala ho v šoku a plači tak 10 min.vonku a potom mu otvorila, ako keby sa nič nestalo. Minulý rok môj syn dostal v školskom dvore kliešťa do hlavy ráno a prosil p.učiteľku, aby mi zavolali, že ho to bolí, bolí ho hlava, Prišla som preňho ako obvykle po 15 hod. dieťa som našla v tomto stave, hneď som ho odviezla k lekárovi a neskôr mu potvrdili boreliózu. Tento Piatok mi volali zo škole, že môjho syna pohryzol pes . Deti sa hrali naťahovali sa cez plot na tohoto veľkého psa a pes zaútočil, našťastie nebolo to na šitie. Celý rok mi nosí samé 1.a na vysvedčenie dostane 2. Z tiedy dostali 2. len dvaja žiaci a to tí, ktorí po celý rok si nepíšu dom.úlohy a dostávajú 2-3-4 . Sme rok nasťahovaní v tejto dedinke. Môj syn má 8 rokov a má taliansko-slovenskú národnosť. je veľmi tichý a stále je poslušný ak sa mu niečo povie a to mi vždy potvrdili aj ostatní
ivka70
25.03.18,17:57
a ako ste riesili tieto situacie s ucitelkou, s riaditelom skoly???
bella82
25.03.18,20:01
no samozrejme, že so si sťažovala len ústne a nič nebolo spísané, ani raz sa to neriešilo, len si ma vypočuli, ospravedlnili a skončilo to tam.
Nandrolon
26.03.18,04:35
Celkom by ma zaujímala genéza, ako sa mu ten kliešť na tú hlavu dostal, len či je to všetko pravda, čo píšeš...
arizona
26.03.18,04:55
bella82,ja si myslim, ze by si syna mala vychovavat tak,aby zvladal rozne situaciu v zivote lepsie a nevychovavat z neho rozmaznanu padavku,ktora sa nebude v zivote vediet postarat sama o seba...
Treba si uvedomit,ze ucitelky maju v skole stovky ziakov,nemozu skakat iba okolo jedneho. /aj ked si kazda mamicka mysli, ze prave to jej dieta by malo dostatat najvacsiu pozornost a obskakovanie/

Rodicia ocakavaju, ze "skola"im bude vychovavt deti,ale ked ucitel da co i len najmensi trest,tak sa hned buria. Co je na tom take strasne, ze ho nechali za trest 10 min.pred skolou za to, ze nechodi do skoly nacas?

V skole maju urcity poriadok,ktory teba dodrziavat,aby to "fungovalo".Ked niektori jedinci porusuju dane pravidla, tak to sposobuje dalsi chaos pre ostatnych,ktori tento zauzivany poriadok dodrzuju.
Teraz je to skola,neskor zamestnanie...

Namiesto vyplakavania a lutosti sa skor snaz dieta pripravit na zivot aj z druhej strany,aby neskor, v zivote dokazalo celit roznym prekazkam a pykat za svoje chyby. Lutovanim a nadavanim na ucitelov ho zodpovednemu pristupu k zivotu nenaucis. A cely zivot ho nebudes moct vodit za rucicku a obranovat voci celemu,nespravodlivemu svetu...
Prepac za úprimnost,ale snad pochopis,ako som to myslela .-)
kukučka
26.03.18,07:34
To nie je práve citlivý prístup k malému človiečikovi, aj keby opakovane prišiel neskoro.
Tak ako sú rôzne deti, tak sú aj rôzni učitelia.
Oliwa
26.03.18,07:58
No neviem, ako sa dá dokázať, že kliešťa chytil práve na školskom dvore. To mu denno-denne prezerávaš každý večer hlavu?
Oliwa
26.03.18,08:02
Aj rodičia... Ak by opakovane prišiel 8 ročný žiačik neskoro, tak otázka na matku by bola - prečo?
alaya1
26.03.18,10:16
ako riešiť túto situáciu: syn príde do škole o 3.min 8 hod. a p.učiteľka mu zabuchne dvere pred nosom, že prišiel neskoro. Ráno bolo -9C . Nechala ho v šoku a plači tak 10 min.vonku a potom mu otvorila, ako keby sa nič nestalo.
1. V skolskom poriadku je presne uvedene, kedy ma ziak chodit na vyucovanie. o 3 minuty 8 uz ma sediet v lavici s pripravenymi pomockami.

Minulý rok môj syn dostal v školskom dvore kliešťa do hlavy ráno a prosil p.učiteľku, aby mi zavolali, že ho to bolí, bolí ho hlava, Prišla som preňho ako obvykle po 15 hod. dieťa som našla v tomto stave, hneď som ho odviezla k lekárovi a neskôr mu potvrdili boreliózu.
2. Tomuto fakt neverim. Ako vie male dieta rozoznat kliesta v hlave a cas, kedy sa prisal.

Tento Piatok mi volali zo škole, že môjho syna pohryzol pes . Deti sa hrali naťahovali sa cez plot na tohoto veľkého psa a pes zaútočil, našťastie nebolo to na šitie. Celý rok mi nosí samé 1.a na vysvedčenie dostane 2. Z tiedy dostali 2. len dvaja žiaci a to tí, ktorí po celý rok si nepíšu dom.úlohy a dostávajú 2-3-4 . Sme rok nasťahovaní v tejto dedinke. Môj syn má 8 rokov a má taliansko-slovenskú národnosť. je veľmi tichý a stále je . tomuto naozaj neverim.je veľmi tichý a stále je poslušný ak sa mu niečo povie a to mi vždy potvrdili aj ostatní
3. ak by bol poslusny tak by urcite nedrazdil psa cez plot a k tomu velkeho. Len nerozumiem, ako velky pes dokaze pohryst dieta cez plot, ak tam dieta nestrka ruku.Takze asi az tak poslusnyx nie je. Treba na veci pozerat objektivne a aj take stanovisko zaujat aj ked sme rodicmi.
bella82
26.03.18,11:22
Ze som vobec ziadala o radu. Vy ste sa tu zisli.to vam ide najlepsie sudit a kritizovat. Chcela by som vidiet vas na mojom mieste. Povinostou pedagogov je chranit a usmernovat dieta. Ked moj syn citil nieco divne v hlave ,co ho bolelo a isiel s tym za p.ucitelkou.mala mi hned zavolat a nie to takto podcenit a nechat ho s tym kliestom cely den a ked mi vybuchla syna do takej strasnej zimy a pritom ani nieje kompetentna osoba na riesenie tejto situacie,to ma riesit riaditelka;teda jeho triedna,ale ona o nicom ani nevedela a dalej,tak toto je spravne riesenie???ja som zodpovedna, somnou to mala riesit a moj syn ma ziadal,aby som to neriesila,ze nemu to nevadi,ze sa musime naucit odpustat,ale s vami tu clovek straca len cas,uz si nechajte komentare ,neznasam ludsku blbost,ano blbi maju stale pravdu,lebo nim to nevysvetlis,robia sa len doleziti a pritom maju sracky v hlave
kukučka
26.03.18,15:59
Ty si nikdy neprišla neskoro? Malým deťom sa to stáva.
Dieťa bolela hlava, prosilo o pomoc a učiteľka nevolala matku!
Naťahovali sa cez - plot ja tomu "cez" rozumiem ponad plot.
Netreba si domýšľať, čo nie je napísané, ani robiť z malého dieťaťa chuligána.
alaya1
26.03.18,16:13
Ze si ty niekedy nezahryznes do jazyka. Viac nema vyznam reagovat
kukučka
26.03.18,16:13
Tvoje dieťa bude na tej škole ešte niekoľko rokov, písala si, že sa ospravedlnili. Akú radu si očakávala? Mňa by zaujímalo, ako učiteľka zdôvodnila tú dvojku? Ja som nemala problém ani s deťmi, ani s učiteľmi, v tom ti neporadím. Veru sú rôzni, nebola by som rada, keby ich bola učila taká, akú zahrala Zuzka Mauréry. My tu už máme dospelé deti, nenadávaj nám. Máš divný slovník.
veronikasad
26.03.18,16:38
Neskorý príchod do školy bol ojedinelý, alebo tak chodí pravidelne?
alaya1
26.03.18,16:39
Pani Bella ci pan Bella uz tu na Poradu nema asi pristup. Preco a kto sa realizoval.
bella82
26.03.18,18:00
použila som vulgárny slovník, lebo som sa dočkala len kritiky, tak som odpovedala ich jazykom, aby mi rozumeli. Tú dvojku odôvodnila tak, že nemá ešte pekný pravopis, ale dostáva samé jednotky za diktáty, no a že to podcenila a určite na konci roka dostane 1, ak sa bude snažiť tak ako doteraz, s ostatným sa veľmi veľmi ospravedlňovali a že sa to už nikdy nebude opakovať, že ešte sa im to nikdy nestalo, nechápu ako sa všetko len na môjho syna lepí atď. syn si z toho robí aj srandu, hovorí s našou fenkou, že dnes ma pohryzol tvoj budúci manžel, tak musíš si nájsť iného a smeje sa tomu, lebo je dieťa a je veľmi statočný. Naučil ma odpúšťať a brať všetko s nadhľadom. Ja mám veľmi výbušný charakter a keď vidím neprávosť na ľuďoch či zvieratách robím všetko aj nemožné, aby sa to vyriešilo, len som chcela vedieť, či som nebola veľmi prísna k p.učiteľke, preradili ju a nakoniec príde učiť moja sesternica na túto školu(náhoda), som rada, že to takto dopadlo. Beriem si jednu istú skúsenosť, že na tejto stránke už nikdy nebudem žiadať o radu, je tu dosť zakomplexovaných ľudí a to som nikdy predtým nikoho nežiadala o radu. Robím si všetko svojou hlavou, ale aby som sa dočítala, že namiesto rady ťa začnú všetci odsudzovať a robiť z teba a tvojich detí to najhoršie, to nie. Ste tu veľmi nespravodliví, viete len odsudzovať a urážať.
bella82
26.03.18,18:15
prečo by som nemala prístup, som právnická osoba, neviem čo mám skorej riešiť, či môj súkromný život, alebo pracovný, o.k?
bella82
26.03.18,18:16
oliwa, ja svojho syna prezerám denno-denne a nielen hlavu, som matka a mimochodom bolo leto, dieťa sa sprchuje každý deň aj 2-krát
jslancik
26.03.18,19:03
Súhlas s Arizonou a alayou. Sám by som to lepšie nenapísal. Ešte dodám, že bolesť hlavy určite nebola z boreliozy z kliešťa z rovnakého dňa. A keby mali učitelia riešiť každú bolesť hlavy, tak koniec sveta. Odhliadnuc od toho, že sa dá ťažko dokázať a ľahko simulovať.
Prepáč, ja viem, že si chcela počuť iné odpovede, ktoré by ťa podržali. Dieťa sa má naučiť napr. chodiť načas a nedráždiť psy. Keď ho to nenaučia rodičia, naučí ho to život. A musí sa naučiť prijímať následky svojich činov. Len teraz je problém, že aj samotní rodičia sú z nevychovanej generácie. A majú vychovávať svoje deti, nie byť poskytovatelia služieb pre ne.
bettylou
26.03.18,19:32
Mne raz syn v 4tej triede doniesol poznámku "Ze zbil spolužiaka". Sa pýtam,čo sa stalo?- Mi vraví: Mamka, povedal mi spolužiak, že som "geňo" a čo to znamená mami? - Som rovno do žiackej napísala:" nemal mu nadávať do geňov, čo môj syn ani nevie čo to je. Buch,podpis.
bella82
26.03.18,19:35
dobre čítaj..TY SI TAKÝ MAGOR, ty tady nemáš čo robiť, veď ty si vymetený . Takýmto indivíduom by mali zakázať vôbec na tieto stránky prístup..:-)
bettylou
26.03.18,19:37
A ty si hlúpa, miesto aby si mi poslala ss, tak tu druhých urážaš a pomôcť si nechceš
bella82
26.03.18,19:38
nandrolon či drbrolon, neviem, ale jedno je isté, že si magor, už si to asi veľa krát čítal, či počul..:-)nič nové..však..
bella82
26.03.18,19:42
stovky...v tej triede je ich 7...a kto tu prosím ťa vyplakáva, či sa ľutuje . Prosím ťa , rieš si svoje ..daj si čoko, alebo niečo na nervy a bež si svoje komplexy riešiť niekomu inému...nemám na tieto debilné komentáre
alaya1
26.03.18,20:05
asi pre toto?
alaya1, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese.

Velmi zvlastne, ze profil nie je vidiet ale pisat mozes.....ty tu nie si novy nick..urcite.
bettylou
26.03.18,20:12
Dobre píšeš, je to dáka habaďúra ktosi sa nudí, ale možno niekomu inému naše rady pomôžu
korela
26.03.18,20:38
alaya1, mne sa toto stáva niekoľkrát do roka, alebo sa neviem prihlásiť, neprechádza mi heslo, tak si zakaždým pýtam nové, obťažuje ma to, niekedy po viacerých pokusoch mi to všetko prejde, neviem, čím to je, nevyvodzovala by som z toho žiadne závery. ak by aj išlo o niekoho priamo z porady, chápala by som, že nemusí chcieť písať takúto otázku pod svojím zaužívaným nickom. ide o radu, niekto poradí, iný skritizuje, proste ľudské reakcie.
korela
26.03.18,20:48
arizona, niekedy sú však nezodpovední aj učitelia, v takom prípade si nezaslúžia zľutovanie ani benevolentný prístup. dieťa má do školy prichádzať s radosťou, a nie so strachom. učiteľ má žiaka povzbudzovať a nie tak, prepáčte, sproste dieťaťu ublížiť bez bližšieho zisťovania príčiny. dôvodov pre oneskorenie mohlo nastať viac. ale nechať ho za trest čakať vonku ráno v zime, je od učiteľky kruté. nepatrí do školstva.
ja by som sa ho spýtala, pokiaľ by mi nechodil do školy takto každý deň, tak čo bubáčik, čo sa ti stalo po ceste, keď takto meškáš, ale dnes máme zimu, no poď rýchlo, nech na nás trieda nečaká... a pod. vytráca sa ľudskosť zo životov, ide o deti.
bettylou
26.03.18,20:53
aj to je jeden z pohľadov, ako matka by som radšej dozrela, nech sa mi to neopakuje,a synovi vysvetlila, že nech si z toho ťažkú hlavu nerobí, že aj taký je život a ani tá učiteľka bez chyby nie je, a nech to berie ako životnú skúšku hoc je ešte malý, a vedel sa s tým popasovať a počkal a nezdrhol
korela
26.03.18,20:58
bella82, ja som ti chcela navrhnúť, ak nepochodíš, preložiť syna niekam v blízkosti na druhú školu, niekedy sa inak nedá. nech si deptá učiteľ svoje deti a nie cudzie.
dôkaz, že išlo o dobré rozhodnutie významu preloženia spočíva v tom, že sa s takými praktikami u svojho dieťaťa rodičia na druhej škole už nestretnú.
to ranné vyvretie za dvere klasifikujem ako šikanu učiteľky.
bettylou
26.03.18,21:02
tak tak, chlapec tiež už je na druhej škole, len sme čakali do 6ročníka, kedy sa aj vďaka môjmu otcovi otvorila zase trieda v 8r. gymnáziu (poobchádzal rodičov v doline), A podarilo sa ju znovu otvoriť. štvrtina detí z ročníka už študujú tam a chlapec zase rád získava vedomosti. Diki tej učke, že tú poznámku vtedy napísala, lebo by som si možno neuvedomila vážnosť problému.
jslancik
27.03.18,03:30
Hej, ja viem. Už ma raz vyhnali z istého fóra, kde sa to len hemží premotivovanými matkami :D možno keby si sa spýtala tam, tak ta viaceré potlapkaju po pleci a polutuju.
jslancik
27.03.18,03:33
A mimochodom, keď mi také pekne slová povie osoba žijúca v talianskom manželstve, tak to je asi jedno z najkrajších oslovení, či? Ty moja kravička premilená.
korela
27.03.18,05:09
Nedajbože z Modrého koníka? Čo si si tam riešil, práva mužov? Ak áno, tie sa riešia inde a na inej úrovni. Najlepšie v stúpení do seba a ešte lepšie vo svojej rodine.
V Taliansku je najnižší výskyt krčka maternice v Európe a dieťa je pre celú rodinu a široké okolie bôžikom. Chlapci sú od narodenia vedení k úcte k ženám a k rodine.
Nandrolon
27.03.18,05:13
Krava ako ty, keď mi to napíše, je to pre mňa vlastne pochvala.
Tvoj nepodarený syn sa určite hádzal po zemi, lebo normálny inteligentný chlapec ťažko chytí kliešťa do hlavy, ktoré sú v tráve. Videla si ho niekedy na ruke neprisatého, ako "rýchlo" vie liezť, koľko mu trvá pevné zavřtanie?
S kliešťami sa týždenne stretávam v lete, či už so zavŕtanými, alebo ešte iba lezúcimi.
A že tvoj syn chytil boreliózu z kliešťa, ktorého mal podľa kravy ako si ty jedno poobedie??? To by malo boreliózu 99% ľudí žijúcich na dedine. Ale takto "zle" to nefunguje, iba v tvojej chorej hlave.
Ten tvoj príspevok je samé klamstvo, zrejme máš nepodarené dieťa, možno iba s ADHD /v tom lepšom prípade/ a nevieš si s ním rady. Čakáš, že to za teba vyrieši niekto druhý, najlepšie učiteľ, ktorý je AKOŽE za to ešte aj platený.
Si na omyle. Dajte sa obidvaja liečiť, doporučujem jedine psychiatra!
Nandrolon
27.03.18,05:16
bella82 - tipujem, že si ďalší nick z rady 8XX, ty nudiaci sa TUPEC.
bella82
27.03.18,05:42
potvrdené, si len zakomplexovaný magor. Takým sa ťažko niečo vysvetľuje, len tak mimochodom..ten dvor je plný stromov a to ráno veľmi fúkal vietor, deti sa tam hrali, sú tam aj kríky a veľa zelene, je úplne normálne, že ak je kliešť infikovaný stačí mu pár hodín na to, aby dieťa nakazil. Teba zaujíma ako sa tam dostal, či je to pravda...nie som psycho ako ty, že si navymýšľam situácie, ktoré sa nikdy nestali a zapletiem svojho syna do mojich pochybných historiek..prečo by som to mala robiť??? ak súdiš iných podľa seba samého, tak chápem tvoje úchylné zmýšľanie a už sa prosím ťa nevyjadruj...
ivka70
27.03.18,05:46
to nie je tym, len ma nastavene prilis velke prava sukromia, to si nastavila bella82, nie niekto iny ....
bella82
27.03.18,06:06
Neviem, prečo mi to robí, že raz mám prístup, raz nie, či som použila zlý postup pri registrácii, naozaj neviem. Nevyhľadávam tieto stránky, nemám ani čas , len som sa cítila zmätená, chcela som vedieť názor nezainteresovaných ľudí, to je všetko. No vy stále len upodozrievate a stále útočíte, som naozaj veľmi sklamaná, len pár ľudí normálnych sa tu nájde, na tejto stránke. Inak hrôza ako sú ľudia zlí a nenávistní. mne nevadí negatívny názor , inak sem nepíšem, ide len o to, aby to bolo opodstatnené a malo to význam, nie komentáre typu..

./tvoj syn potrebuje príučku do života, musíš ho pripraviť týmto spôsobom do života/???

ako keby ste mi písali, len šikanou a nezodpovednosťou zodpovedných vychováš dobre svojho syna...

./naozaj je to pravda, čo píšeš/???

to čo sú za komentáre???
alaya1
27.03.18,06:21
ako sa to da nastavit? Ten text vzdy ukazuje, ak niekto dostane napr. bann.
bella82
27.03.18,07:07
ešte chcem dodať, že ja som tu neriešila, kde chytil toho kliešťa, ale hneď ako sa na to prišlo, mala mu byť poskytnutá lekárska pomoc, alebo min.kompet.osoba, ktorá by mu ho dokázala aj s hlavičkou bezpečne vytiahnúť. My sa v lete každé ráno sprchujeme, to je predsa normálne a ešte som mu gelovala vlásky to ráno, sestra mu chystala oblečenie do škole, možno aj tam mohol byť kliešť, to už sa nikdy nikto nedozvie, no prístup v škole bol neospravedlniteľný. Sme denno-denne bombardovaný či reklamou v tv, či reklamou u pediatra v čakárni, či letáčikmi a aj v novinách sa dočítame ako je to veľmi nebezpečné....to, že ho pohryzol ten pes, nie je chyba zvieraťa, je to jeho teritorium a deti naňho stále kričali cez plot, môj syn ho pozná, lebo je to pes jeho spolužiaka a natiahol sa, lebo ho chcel pohladkať, no stalo sa, čo sa stalo, nemal to robiť, samozrejme, ale, kde bola p.vychovávateľka celú dobu, keď deti tam stoja pri plote, všetky kričia na toho psa, prečo ich odtiaľ nevyhnala, než sa nahnevá, či nemám pravdu??? a to, že mi syna vyvreli v to mrazivé ráno, že meškal , pre mňa to spravila, aby trpel, inak sa to nedá pochopiť, je to šikana, bez toho, aby sa spýtala, čo sa stalo? Ja som s ním chcela ísť dnu, ale on sa hanbí chodiť s mamou do škole, že on už je veľký, tak som ho len doviezla a odišla som do práce. Keby utiekol niekam, myslel by si, že teda už mu neotvorí, keď ho vyhodila, čo by s ním bolo, či išla by ho hľadať, ako to všetko mohlo dopadnúť, to sa robí malému dieťaťu???
Nandrolon
27.03.18,07:15
Tie kliešte určite chodia alebo ešte lepšie rastú na stromoch, ty 3,14-ka :-))))))))))))))))))))))))))))))) https://zn.sk/klieste-a-5-najznamejsich-fam-okolo-tychto-parazitov/ toho tvojho nepodarenca mala učiteľka v prvom rade vyfackať, čo sa váľa po zemi, ak je to s tým kliešťom pravda !
bella82
27.03.18,10:58
Ty hovado,co tady stale riesis ako sa ten kliest nanho dostal, aj tak, ta tvoja tupa hlava by na to neprisla.Mne sa tak zda,ze ty si tymi kliestami posedly,ze by sa ti uz dostali do tvojho miniaturneho mozecku, blbecku
Nandrolon
27.03.18,11:07
Hovado vidíš, ak sa pozrieš do zrkadla. Riešim to preto, aby sme nemuseli zbytočne riešiť tvoje vymyslené historky jednej frustrovanej a tupej kravy, pardón, právnickej osoby /ako si sama písala/.
veronikasad
27.03.18,11:44
Nerobí sa to malému dieťaťu... Syn vsak meškal kvôli tebe, netulal sa sám pred školou... Stalo sa to prvý raz alebo pravidelne ?
jslancik
27.03.18,16:21
jasné, že z MK :D a čo som tam robil? vnášal mužský a objektívny pohľad do toho kurína :D Mal som dosť veľký fanklub zrelých (nielen vekom) žien. a dosť báb ma neznášalo :D
bella82
27.03.18,19:06
prepáč, to si nechám pre seba, prečo sme meškali, ale áno, rodič je zodpovedný. Nikdy nie sme prví v škole, medzi poslednými chodíme, ale nemeškáme.Vieš, čo je na tom všetkom také strašné, že táto dotyčná prišla po materskej do škole pracovať, bola veľmi milá , aj keď sa oblieka ako do mechu, bola veľmi sympatická, nikdy by som od nej nečakala takú reakciu na malé dieťa, aj keď môj muž ju chcel zo zlosti roztrhnúť, stále sa usmievala a usmievala... nevedela to ani odôvodniť, len sa ospravedlnila. To už je jedno, ďakujem tým, čo mi poradili a podelili sa som nou o ich skúsenosti v škole a tí druhí ...nebudem to radšej už komentovať...:-)
ivka70
27.03.18,19:33
nie, neukazuje ho vzdy, bannovany uzivatel bez obmedzeni osobnych nastaveni sa da normalne pozriet, len tam svieti banned navyse
Oliwa
28.03.18,06:33
Tá stránka by mala byť zakázaná zákonom...:D Ja len ľutujem deti tých matiek...
jslancik
28.03.18,17:18
spravili to naopak, vykázali odtiaľ tých, čo sa im nehodili... Teraz kto bude vnášať osvetu do temnoty kurníka :D