Mysiak1981
25.03.18,19:35
Ahojte .
Na kolko, kolko ludi tolko ,roznych odpovedi ,skusim teda aj tu .
CHCEM SA PORADIT:

Ako je to s pouzivanim kamery v aute na nahravanie pocas jazdy a moznemu naslednemu pouzitiu v moj prospech pri objasneni havarie resp.inej udalosti.
Pocul som ze sa to nesmie ,potom ze sa to moze ,dalsi mi vravel ze to musim mat zapisane na policii ..Tak teda ako ??? Dakujem

A druha otazka.
Znami mi vravel ,ze aj ked si platim iba povinne poistenie ,od urciteho datumu v tomto roku bude musiet poistovna preplatit plnu sumu vymeny a zalozenia novejo celneho skla ,pokial doslo k jeho poskodeniu a podobne..

Poprosil by som nejaku overenu odpoved na obe otazky..
Dakujem vrlmi pekne a prajem pekny zvysok dna.
Chobot
25.03.18,19:05
Overenú odpoveď na druhú otázku nedostaneš. Začnem s tou prvou.

Kamery v autách nie sú zakázané. Môžeš si aj nasmímať situáciu okolo auta. Nemôžeš ale zverejniť záznam tak, aby bol niekto identifikovateľný. Ak by si chcel záznam zverejniť (napr. na Youtube), musíš zakryť EČV, inak by majiteľ auto mohol dať podnet na úrad na ochranu os. údajov voči tebe.

Ako priamy dôkaz voči nejakému páchateľovi kamerový záznam nie je prípustný, pretože je to súkromný záznam z nie oficiálnej kamery. Ale pre políciu môže poskytnúť informácie napr. pri vyšetrovaní dopravnej nehody.

Poisťovne čoraz viac akceptujú kamerové záznamy ako podklady pre šetrenie poistných udalostí. Tam naopak taký záznam veľmi pomôže, ak chceš, aby ti poistné plnenie priznali, pokiaľ sa zo záznamu preukáže priebeh nehody.

Z PZP sa vo všeobecnosti neuhrádza TVOJA škoda spôsobená tebou. Pokiaľ spôsobíš škodu inému a je jedno, či mu rozbiješ svetlo, zničíš nárazník či rozbiješ čelné sklo, taká škoda mu bude uhradená z tvojej PZP.

Pokiaľ ide o tvoje čelné sklo, tak niektoré poisťovne ponúkajú v rámci PZP aj pripoistenie čelného skla. Konkrétne Kooperativa to mala formou verejného prísľubu neviem, či to ešte stále má .

Takže pozri si poistné podmienky k tvojej poistnej zmluve. Ak tam nemáš pripoistenie čelného skla, tak ti poisťovňa tvoju škodu na čelnom skle z PZP určite nepreplatí.
Mysiak1981
26.03.18,11:52
Dakujem