Tyrion
26.03.18,16:38
Ahojte. Podpísal som zmluvu s jednou pracovnou agenturou a mam ist pracovat o 2 týždne do Anglicka ale momentalne kvôli zdravotnym problemom tam nemožem ist a je možné aby si pracovná agentúra pýtala 550€ za to že tam nepojdem pracovať už po podpisaní zmluv ?
misoft
26.03.18,14:43
Prečítal si si celú zmluvu s agentúrou predtým, než si podpísal? Tie agentúry totiž majú takú klauzulku, že ak VINOU klienta (a je jedno, čo to je!!) sa nedostaví na pracovné miesto - považuje sa to za porušenie zmluvy z jeho strany a za to dávajú zmluvné pokuty - tých 550€ - to je cca 1-2 mesačný príjem. Moja dcéra mala 1000€ pokutu v zmluve a predsa odpracovala len cca 14 dní (nie celú dobu) - ale mala na to dôvod, ktorý musela i agentúra akceptovať (a ten dôvod bol aj "potvrdený" políciou štátu, kde pracovala).
V tvojom prípade - ak tam nie je niečo o tom, že v prípade nemoci, ochorenia, zranenia a pod. - máš smolu - budeš platiť.
Tyrion
26.03.18,14:51
nemám tam nič o nemoci, ochorenia, zranenia iba že ak sa nedostavim na pracovisko tak budem musiet zaplatit tu pokutu pod.a ked tu pokutu nezaplatim a budem mat papier od lekara že nemožem sa moc namahať tak čo mi spravia ?
veronikasad
26.03.18,16:45
Ide o náhle zhoršenie zdravotného stavu? Bol si pri podpise zmluvy informovaný o podmienkach výkonu práce?
Tyrion
26.03.18,18:24
ano v praci treba behať non stop 12 hodin na nohach a pikovat baliky no ale ked mam boli koleno tak a mam aj papier od lekara tak tam zrejme nepozem ist nie ? aj napriek tomu že to v zmluve nestalo zo zdravotnych dôvodov.
bettylou
26.03.18,20:29
Agentúra, má pravdepodobne nejaké zmluvy s firmou, a ak nedodá tovar - to si v tomto prípade ty, firme vznikne škoda a tú je agentúra povinná uhradiť, tak si to budú pravdepodobne vymáhať u teba. ty by si to ako riešil na ich mieste?
Onko
26.03.18,22:43
Tak ešte môžeš zvážiť, že tam pôjdeš a po pár dňoch pôjdeš na PN v Anglicku. Ušetríš 550 € a možno zarobíš niečo na anglických dávkach ... treba pozisťovať a zvážiť.
Tyrion
27.03.18,05:32
no ja som im už zaplatil poplatok za sprostredkovanie 250€ a do nastupu mam mam este 20 dni a kedže nie som este zdravotne fit a + každy len na tu danu firmu nadava že vyrucuju ludi a je na chaos a hrozne tak prečo tam musím ísť ?