mandyla
26.03.18,20:28
Člen rodiny potrebuje predoperačné vyšetrenie- interné, EKG. Sestrička za výmenný list k internistovi si vypýtala 1€. Maličkosť ale nemalo by to byť bez poplatku? V čakárni o tom nie je žiadna informácia.
Tweety
26.03.18,18:32
Je bez poplatku.
Mila123
26.03.18,18:42
v čakárni nemusí byť, ale musí na viditeľnom mieste na ambulancii cenník poplatok na ambulancii, takýto cenník musí byť odsúhlasený na VUC, odbor zdravotný, a za zaplatené poplatky musia ti dať doklad z ERP, či VRP, popr. musíš zaplatiť šekovou poukážkou (pokiaľ je to obchodná spol. (sro) popr. FO, ak je to spoločnosť z tretieho sektora nie je povinná viesť príjem ERP, VRP, stačí PPD:
buchač
26.03.18,18:55
Zmenilo sa niečo od tohoto dátumu v linku ???
http://poistovne.sk/31147-sk/poplatky-v-zdravotnictve-za-co-od-vas-moze-lekar-pytat-peniaze.php

P.S.:
To už jak nenažratý lekár musí byť, keď sa k takémuto poplatku zníži ???
veronikasad
26.03.18,18:59
A čo povieš na 1€ poplatok za potvrdenie vlastnej (vypisanej) priepustky?
buchač
26.03.18,20:28
Hehehe...Veronka, radšej nič...nebolo by to publikovateľné. ;)

Ale inak ?
Čo ja viem ? Teraz takto z voleja sa nedá. Ono záleží od okolností...od lekára samotného, ako dlho som u neho, ako často maródujem...atď.

Ale toto je už fakt choré myslenie, úbohé správanie sa lekárov...Aesculapus by sa im mal pri prísahe zahryznúť do krčnej tepny.
veronikasad
26.03.18,20:36
Naša obvodacka ma ten poplatok vo svojom cenníku v čakárni..Priepustku potvrdzovala dcére ako doprovod na odbornom vysetreni. Keď som to spomenula u gynekológa, komentoval to slovami, že by ho hanba fackovala, keby také niečo od pacientky pýtal... Nie je lekár ako lekár.