EkoMax
09.08.06,07:07
Potrebujem si len overiť, vracajú mi preplatok za odvoz komunálneho odpadu, nakoľko som mala vyplatený celý rok, a v priebehu roku som menila prevádzku.
Platbu som zaúčtovala v celej výške do nákladov do ZD. Vrátenie zaúčtujem ako náklady do základu dane mínusovo ?
Nie som si istá. Niektoré účtovníčky to účtujú ako ostatný príjem do ZD. Konečný efekt je rovnaký, ale mne sa to nezdá. Ďakujem.
BOBY
09.08.06,05:13
Potrebujem si len overiť, vracajú mi preplatok za odvoz komunálneho odpadu, nakoľko som mala vyplatený celý rok, a v priebehu roku som menila prevádzku.
Platbu som zaúčtovala v celej výške do nákladov do ZD. Vrátenie zaúčtujem ako náklady do základu dane mínusovo ?
Nie som si istá. Niektoré účtovníčky to účtujú ako ostatný príjem do ZD. Konečný efekt je rovnaký, ale mne sa to nezdá. Ďakujem.
Ja by som to účtovala ako Ty. Do výdavkov mínusom. Tak účtujem aj dobropisy
betka
09.08.06,07:02
Kedze si komunalny odpad zauctovala v predchadzajucich mesiacoch do prevadzkovej rezie, vratene PP zauctujes ako minus v prevadzkovej rezii. Na vypise z uctu by som si este poznacila č. v PD, ktorej platbe to prinalezalo, kvoli rychlej orientacii. Nemoze to byt Tvoj prijem OZD, pretoze ty nepoboberas takyto druh prijmov.
EkoMax
09.08.06,08:04
Ďakujem za odpovede. Som toho istého názoru. Len som a potrebovala utvrdiť. Ešte raz vďaka .:) :) :)