mayuška
27.03.18,11:09
Ahojte. Chcem sa opýtať. Manžel má uzavretu dohodu ako FO na finančnej sprave. Ale zároveň je aj PO, ktorá nepodavala elektronicky. Nakolko ma teraz občiansky s cipom, musí sa zaregistrovat opäť na finančnu spravu, ked už je tam raz zaregistrovaný ale na dohodu? Môžete mi prosím poradiť ako mám postupovať? veľmi pekne Vám ďakujem.
Žabinka
27.03.18,09:30
manžel je registrovaný na FS, má pridelené ID.. toto mu platí.. nemusí sa znovu registrovať.. dohoda platí pre FO.. pre PO sa už nedá uzatvoriť dohoda.. tu je potrebné urobiť autorizáciu, postup je na https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane :
Autorizácia predstavuje proces, pri ktorom sú registrovanému používateľovi pridelené prístupové práva k dátam daňového subjektu.
- Autorizácia používateľa s KEPom (resp. eID kartou): Žiadosť o autorizáciu podáte elektronicky. V rámci osobnej internetovej zóny si z ponuky vyberiete Autorizácie a zastupovania - Moje autorizácie k subjektom - Žiadosť o autorizáciu (vyplníte povinné údaje), uvediete v nej DIČ konkrétneho daňového, na ktorý žiadate prístupové práva. Registrátor daňového/colného úradu Vás po overení údajov zaregistruje.
mayuška
27.03.18,10:21
Všetko som tak urobila, ale nejde mi to poslať. Ukazuje mi tam len podpísať ZEP-om. Na ostatne mi nejde kliknuť.
Žabinka
27.03.18,10:25
možno to bude tým, že už má podpísanú dohodu a je to v systéme evidované.. takže asi by bolo najlepšie informovať sa priamo na DÚ..
Žabinka
27.03.18,10:30
teda nech tam ide rovno manžel, zoberie si aj svoje registračné údaje a údaje o sro, a možno mu to pracovníčka priradí k jeho ID..