rocker6
27.03.18,12:09
Podal som danove priznanie typu B a zistil som, že som nezahrnul do nákladov nejake naklady, takto sa mi zníži daň o 300 eur...oproti tomu čo som zaplatil...vyplnam teda len opravne danove priznanie ...mám tam niekde zadať kolko som zaplatil daň v predchadzajucom danovom priznani?alebo požiadam danový urad na tlačive o vrátenie rozdielu tej sumy? Dakujem.
Jarka 1
27.03.18,10:16
V DP sa uvádzajú zaplatené preddavky na daň a započítavajú sa s daňovou povinnosťou. Ty si však zaplatil podľa už podaného DP riadnu daň a na to nie je riadok v DP. Podaj opravné DP s vypočítanpu nižšou daňou. Keď prejde blázninec okolo DP, tak sa skontaktuj so správkyňou dane a dohodni postup. Ak nič nedlhuješ, tak požiadaš o vrátenie preplatku na dani za rok 2017.
rocker6
27.03.18,10:23
Ďakujem, nakoľko dojde k zníženiu danove základu budem platiť nižšiu daň tým pádom mi vznikne preplatok ako píšete...teda postupujem: že podam opravne danove priznanie....a potom zavolám správkyni na danový urad aký bude postup....alebo rovno už podám žiadosť o vrátenie danove rozdielu....
Jarka 1
27.03.18,10:36
Áno, môžeš rovno podať žiadosť, keď nechceš kontaktovať správkyňu.