JanaSys
09.08.06,07:23
Potrebujem radu na čo všetko sa nemá zabudnúť, ak chceme kúpiť softvér z USA. Našli sme ho na internete, odtiaľ si ho aj môžeme stiahnuť. Dodávateľ pošle okrem toho inštalačné CD s licenciami. Predpokladám, že pošle predfaktúru, ktorá sa uhradí a až potom pošle to CD v krabici, ktorá pôjde cez colnicu. Pýta sa nás na "tax and duty" v SR. Stačí napísať, že je tam 10% zrážková daň? To je všetko? Ako je to s DPH a clom?
Na čo ešte nemáme zabudnúť? Vďaka.
ALBO
09.08.06,10:58
Potrebujem radu na čo všetko sa nemá zabudnúť, ak chceme kúpiť softvér z USA. Našli sme ho na internete, odtiaľ si ho aj môžeme stiahnuť. Dodávateľ pošle okrem toho inštalačné CD s licenciami. Predpokladám, že pošle predfaktúru, ktorá sa uhradí a až potom pošle to CD v krabici, ktorá pôjde cez colnicu. Pýta sa nás na "tax and duty" v SR. Stačí napísať, že je tam 10% zrážková daň? To je všetko? Ako je to s DPH a clom?
Na čo ešte nemáme zabudnúť? Vďaka.

DPH - samozdanenie § 15/7/8d
JanaSys
09.08.06,11:04
Vďaka a ako je to s daňou z príjmu? Práve ma presviedčajú, že keďže to nie softvér robený na zakázku, ale asi krabicový, tak je to dodanie tovaru z pohľadu DzP a nepodlieha to zrážkovej dani.
Ak to pošlú aj na CD - clo vyrubi colnica. Vie niekto v akej výške?
Ak si to len stiahneme z netu (bez dodania CD), máme ísť ešte na colnicu?

Čosi sa mi ešte z dávnejších čias marí, že je výhodné na faktúre uviesť samostatne cenu CD nosiča a cenu softvéru na ňom. Že colnica vyrubi clo len z toho nosiča. Nevie niekto? Dosť to ponáhľa a nemám sa koho spýtať.
babs
09.08.06,12:24
ahoj,
ja som tiez brala teraz softver z USA a po prestudovani zakona o zamedzeni dvojiteho zdanenia a po konzultacii este s jednou pani ktora takisto brala podobny softver som zrazkovu dan nezrazila. zaplatili sme plnu cenu. americka firma to poslala cez UPS, ti za nas vybavili vsetko. volal colny deklarant, softver mam uz vo firme cakam len na prejednane JCD ktore poslu doporucenou postou, kde bude presne vycislene clo a DPH.
http://www.porada.sk/t15638-licencne-poplatky-a-vyska-zraz-dane.html?highlight=zmluva+zamedzen%ED+dvojit%E9ho +zdanenia
a skus si precitat este toto mozno ti to pomoze k rozhodnutiu :)
JanaSys
09.08.06,14:10
Ďakujem. Zhrniem to:
- platba by mala odísť v plnej výške , nezrážame zrážkovú daň, lebo je to softvare na ďalší predaj
- clo by malo byť minimálne, lebo na faktúre bude položka CD nosič v hodnote 1US a zvyšok softvér
- DPH priznáme my a odvedieme podľa toho § čo bol uvedený vyššie

Ešte raz vďaka všetkým
Jana
babs
10.08.06,04:56
no ale neplati nahodou samozdanenie len v ramci EU? a nejedna sa nahodou o tovar a nie o sluzbu?? ja teda neviem ale ja si myslim ze na tom JCD bude vycislena aj DPH alebo sa mylim?? a odpocet das do riadku 17 danoveho priznania. Vie sa k tomu este niekto vyjadrit ze ako to vlastne bude?? diky :rolleyes: