zuzu247
09.08.06,09:08
Dobrý deň, chcem sa spýtať, existuje niečo ako voľno pre zamestnankyňu v prvý deň školského roka, keď jej ide dieťatko do prvej? Je to na dohode so zamestnávateľom alebo je to podložené zákonom? Ja som to nenašla.
ďakujem:o
abel
09.08.06,07:26
V zákone to určite nenájdeš. Možnosti sú dovolenka alebo po dohode so zamestnávateľom nadpracovať a čerpať potom voľno, prípadne požiadať o neplatené voľno - neodporúčam.
zuzu247
09.08.06,08:14
ďakujem prevelice pekne. Aj som si myslela, že to tak dopadne, len som si nebola istá.
tiny77
09.08.06,08:27
Je to inak pekna blbost.... Tiez ma to tento rok čaka... neplatene volno neberiem, musim vziat pol dna dovolenky, podla mna v pohode by sa to mohlo riesit §, mohla tu vsak platit peciatka skoly, ze teda moje dieta nastupilo do skoly prvy raz a teda som ho pri tomto velkom dni doprevadzala....
lenze.... vsetci vieme svoje ako co na Slovensku funguje :)
Johanka
09.08.06,08:50
Tu je toľko anomálií .... Napr.cez leto zatvorené škôlky .... Ja mám našťastie dve funkčné babičky :) .
endrju
09.08.06,08:51
Občas sa nájdu aj na Slovensku zamestnávatelia, ktorí v rámci sociálneho programu takéto voľno poskytnú aj keď na to nie sú §§§. Myslím si, že je to podstatne krajšie gesto ako rozdávanie vianočných kolekcií. :)
Čo tak porozmýšľať aj nad takýmto motivačným prvkom pri príprave kolektívneho vyjednávania so zamestnávateľom?
tiny77
09.08.06,08:56
Občas sa nájdu aj na Slovensku zamestnávatelia, ktorí v rámci sociálneho programu takéto voľno poskytnú aj keď na to nie sú §§§. Myslím si, že je to podstatne krajšie gesto ako rozdávanie vianočných kolekcií. :)
Čo tak porozmýšľať aj nad takýmto motivačným prvkom pri príprave kolektívneho vyjednávania so zamestnávateľom?


skusim to navrhnut na najblizsej schodzi
nebolo by odveci zahrnut to do kolektivnej zmluvy....

ved prepanajana, ide len o jeden den.


a babicku uz mame len jednu.
chalani su z toho smutni, aj ked ju miluju, vycitaju mi, preco tam nemozem byt s nimi. mat tak 2 mesiace prazdnin! :rolleyes: :cool:
anmary
10.08.06,05:51
Bolo by veľmi pekné keby bol zamestnávateľ voči nám pracujúcim matkám ústretový. Mňa tento rok čaká prvý "škôlkarsky" deň. Ako matka na RD a zároveň pracujúca som si taktiež musela nahlásiť dovolenku. Neviem ako vo vašom kolektíve, ale u nás sú ľudia, ktorí keby sme dostali deň voľna na prvý školský /škôlkarsky/ deň, tak by to nosili v zuboch až kým by si nevydupali aj oni "nejaký" deň voľna. Na HOCIČO!
EkoMax
10.08.06,06:10
Tu je toľko anomálií .... Napr.cez leto zatvorené škôlky .... Ja mám našťastie dve funkčné babičky :) .

To si naozaj šťastná žena, my už babičky žiaľ nemáme, a dedkom ich radšej nezveríme, už majú svoje roky a svoje muchy. Zoberú deti max na 1 deň, kým ich to baví. Našťastie u nás nie je probém so škôlkami. Fungujú náhradné /navzájom sa zastupujú/ a aj dieťa pred vstupom do školy môže ešte do septembra navštevovať MŠ.
Ale s tým 1. školským dňom je to fakt nedoriešené, veď pre dieťa je to rovnako dôležité, ako návšteva lekára. :o